27. Rajd Warmiński – przedsmak WRC Rajdu Polski pod Olsztynem. Zobacz trasę i mapy – przewodnik kibica

Rajd Warmiński
fot. Grzegorz Chuczun

Rajd Warmiński odbywa się tydzień przed 80 ORLEN Rajdem Polski. Będzie idealnym wstępem do głównego dania czyli weekendu z WRC. Impreza rangi okręgowej, ale odbywająca się na klasycznych szutrach pod Olsztynem. Termin oraz lokalizacja przyciągnął wiele ciekawych nazwisk. Publikujemy przewodnik kibica.

Emocje na trasie Rajdu Warmińskiego mogą być nie mniejsze niż na WRC Rajdzie Polski. Na liście zgłoszeń paleta gwiazd w ciekawych autach. Swój udział zapowiedział Miko Marczyk w Fabii R5. Będzie także Jakub Matulka w Fieście Rally3. Klasa ta będzie mieć więcej znanych reprezentantów. Przyjemności startu nie odmówił sobie także Grzegorz Bonder. Pojawi się także Maciej Wisławski jako pilot Andrzeja Kalitowicza w przepięknej klasycznej Celice. Pełna lista zgłoszeń na dole newsa.

Oprócz doświadczonych zawodników pojawi się silna grupa „amatorów”, która będzie chciała zabłysnąć na odcinkach co na pewno będzie skutkowało efektownymi przejazdami. jedynym minusem tego wydarzenie jest tylko fakt, że trwa tylko jeden dzień. Trzeba więc ekspresowo zbierać szutrowe emocje z trasy.

fot. Trans System Team Carvel

Zobacz także: 27. Rajd Warmiński – Gryazin w roli faworyta

27. edycja Rajdu Warmińskiego zostanie rozegrana w charakterze memoriału poświęconego Annie Wasilewskiej – posłance na Sejm ósmej oraz dziewiątej kadencji w latach 2015-2021. Była pedagogiem – wieloletnim dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie. W latach 2007-2008 pracowała jako zastępca prezydenta Olsztyna, od 2010 do 2015 roku pełniła także funkcję członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Zmarła w roku 2011 w Olsztynie, powodem śmierci były komplikacje po przebytej operacji.

27. Rajd Warmiński – Zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje:

Harmonogram Rajdu Warmińskiego:

Sobota, 22.06
– ceremonia startu Plac Solidarności – 17:00

Niedziela, 13.06
– serwis A
– OS1 „Łomy” – 9:28
– OS2 „Różynka” – 10:01
– OS3 „Barkweda” – 10:24
– serwis B
– OS1 „Łomy” – 12:02
– OS2 „Różynka” – 12:35
– OS3 „Barkweda” – 12:58
– serwis C
– OS1 „Łomy” – 14:36
– OS2 „Różynka” – 15:09
– OS3 „Barkweda” – 15:32
– ceremonia mety (Plac Solidarności) – 16:12

Publikujemy mapę rajdów i poszczególnych odcinków:

27. Rajd Warmiński

27. Rajd Warmiński

27. Rajd Warmiński

27. Rajd Warmiński

 

Onboardy z poszczególnych odcinków:

Rajd Warmiński – lista zgłoszeń (aktualizacja po 2 terminie):

Rajd Warmiński

Rajd Warmiński

Rajd Warmiński

 

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 44. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu oraz 30-stonnicowy PRZEWODNIK KIBICA po 80. Rajdzie Polski z harmonogramem, mapami odcinków i sylwetkami najważniejszych zawodników, którzy będą walczyć o punkty WRC na mazurskich szutrach. Zapraszamy

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.