4 koła 4 zmysły – rajd dla niewidomych 29 czerwca 2014

Rajd 4 Koła 4 Zmysły jest  pierwszym w Polsce innowacyjnym  projektem rehabilitacji społecznej osób niewidomych,  ponieważ podczas rajdu  niewidomi   poprowadzą samodzielnie  auta wraz z pilotem,   po  specjalnie  przygotowanym torze rajdowym  Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu.

Rajd 4Koła 4Zmysły napędzany energią Waszego wsparcia  wystartuje  na torze Polskiego Związku Motorowego,  Niskie Łąki, Wrocław, godz. 11.00 w dniu 29.06.2014.

Rajd został przygotowany  dla grupy 30 uczestników  i będzie się składał z trzech  etapów. W czasie  każdego z nich jedna osoba z grupy 30 niewidomych uczestników – kobiety i mężczyźni  razem z widzącym kierowcą wykona odpowiednio:

-Przejazd jako kierowca autem do nauki jazdy
-Przejazd jako pasażer autem rajdowym na czas
-Przejazd jako pasażer autem rajdowym w technice jazdy – drift

Istotnym elementem  systemu  rehabilitacji społecznej  w czasie wydarzenia, jest integrujący osoby niewidome i widzące specjalnie przygotowany blok wspólnych ćwiczeń przed startem. Odbywający się równolegle do przejazdów na torze dla  oczekujących uczestników oraz  osób z widowni, mający na  również celu rozładowanie  mogących się pojawić  złych emocji wynikających z wewnętrznej obawy przed nowym zadaniem.