4. Rajd Nyski – harmonogram, mapy, onboardy, lista zgłoszeń

Rajd Nyski
fot. Rajd Nyski

Już w najbliższy weekend odbędzie się 4. Rajd Nyski. Impreza zorganizowana przez opolski Automaster Klub ugości stawkę trzech czempionatów – RMP, RSPŚl i OSPR. Walce przyglądać mają się delegacji PZM – rajd kandyduje do kalendarza RSMP.

Choć w najbliższy weekend nie odbywa się żadna z rund cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, to nyscy fani motorsportu będą mogli rozkoszować się oesową batalią z iście mistrzowską nutą. Przed nami 4. Rajd Nyski – premierowa runda RMP, RSPŚl i OSPR. Co najważniejsze, dla włodarzy tej imprezy będzie to sportowe „przesłuchanie” – drużyna opolskiego Automaster Klubu zgłosiła swoją imprezę jako rundę kandydacką do… RSMP!

Do startu zgłosiło się blisko trzydzieści załóg w ramach RO (Rajdowe Mistrzostwa Południa), podobna liczba śmiałków stanie do walki w SKJS (Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska i Opolski Samochodowy Puchar Rajdowy). Na nyskich oesach zobaczymy aż dwie konstrukcje królewskiej kategorii Rally2 – Fabię Rally2 evo poprowadzą Matulka/Dymurski, w Fiestę R5 wsiądą Feruga i Wątroba. Gwiazdą rajdu będzie oczywiście Artur Sękowski w BMW M3 E36, dla którego będzie to kolejny, „domowy” start. Nie lada ciekawostką jest spora liczba załóg dysponujących rajdówkami klasy RallyN – publiczności zaprezentują się między innymi takie wozy jak Kia Picanto, Ford Fiesta, DS3 Racing, Peugeot 207/208, Renault Clio i Mini Cooper.

Organizatorzy przygotowali trasę o długości ponad pięćdziesięciu kilometrów oesowych. W sobotę rozegrany zostanie widowiskowy, miejski prolog (po zmianach przejeżdżany aż dwa razy). Docelowa walka rozgorzeje w niedzielę – załogi zawalczą na „Wadze” oraz „Trytonie”.

lista zgłoszeń 4. Rajd Nyski RO – link

lista zgłoszeń 4. Rajd Nyski SKJS – link

Mapy wszystkich odcinków specjalnych znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej rajdu.

4. Rajd Nyski – harmonogram

Sobota, 11.05
– OS1 „Wieża Wrocławska – Prolog” – 17:10
– OS2 „Wieża Wrocławska – Prolog” – 18:25

Zobacz też: „Francuski łącznik” – Hubert Kowalczyk o wyborze Renault Clio Rally3

Niedziela 12.05
– Serwis
– OS3 „Waga” – 8:30
– OS4 „Tryton” – 9:00
– Serwis
– OS5 „Waga” – 11:10
– OS6 „Tryton” – 11:40
– Serwis
– OS8 „Waga” – 13:50
– OS9 „Tryton” – 14:20

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.