4 runda Supertrophy – 14 czerwca 2015

Tegoroczna seria wyścigów Supertrophy organizowanych przez Stowarzyszenie Promotorsports na krakowskim Torze Rzepakowa minęła już półmetek. Po trzech rozegranych do tej pory rundach w klasyfikacji sezonu 2015 prowadzi Konrad Seyrlhuber, który wygrywając dwie poprzednie rundy zapewnił sobie sporą przewagę punktową nad kolejnymi zawodnikami – Robertem Paluchem i Patrykiem Kirkickim.

Na nadchodzącą czerwcową rundę organizatorzy przygotowują trasę praktycznie taką samą, jaka była na poprzednich zawodach – szeroką, z szybkimi łukami pozwalającymi na osiąganie większych szybkości, i ułatwiająca wyprzedzanie. Zmieniono natomiast oficjalnie zasady ścigania się zawodników – zmniejszono z czterech do trzech liczbę wyścigów (biegów) eliminacyjnych przed Superfinałem. Zmiana ta jest tak naprawdę tylko oficjalnym potwierdzeniem faktu, że do tej pory i tak nigdy nie udało się rozegrać tego czwartego biegu – po zaciętej walce w trzech biegach eliminacyjnych rozegranie jeszcze czwartego groziło… brakiem samochodów, które byłyby jeszcze zdolne wystartować w Superfinale… Świadczy to o tym, że Supertrophy to z jednej strony czysta i sportowa walka, ale z drugiej jednak walka bardzo ostra, bez miejsca na błędy, wymagająca odpowiedniego przygotowania samochodu – i właśnie to przyciąga do tej serii wyścigów coraz więcej zawodników.

 https://youtu.be/u_3cbWD9YC8

Dodatkową atrakcją czerwcowej rundy wyścigów Supertrophy będzie pojawienie się na Torze Rzepakowa Fiatów 126. Stowarzyszenie Promotorsports – od samego początku swojego istnienia pod wodzą kreatywnego, pełnego zapału i nie bojącego się nowych wyzwań Piotra Kowala – w poprzednich latach było organizatorem Formuły 126 – czyli właśnie wyścigów Fiatów 126. Fiaty 126 były już obecne podczas Dnia Kobiet z Supertrophy, kiedy to wyjeżdżały pokazowo na tor pomiędzy wyścigami Supertrophy. Teraz też jest taki plan, a dodatkowo – już po rozegraniu Superfinału – jest pomysł, aby 14-go czerwca zrobić jeszcze wyścigi zawodników Supertrophy kontra zawodnicy na Fiatach 126 – zakładając, że swoją obecność zapowiedziała krakowska czołówka „maluchowców” ścigająca się kiedyś na żużlu – m. in. bardzo szybcy Krzysztof Tomczyk i Krzysztof Furman – może to być całkiem ciekawe widowisko 🙂

A więc 14-ty czerwca, Tor Rzepakowa w Krakowie, wstęp dla kibiców od godziny 9:00, parking gratis.

 Supertrophy_4_runda_14_czerwca_2015

Sponsorami i Partnerami 4-tej rundy Supertrophy są: Vermegon Entertainment, Skup Aut Motoholik, Speed Team, Auto Komis Lucar, Autoserwis Robdan, tor kartingowy Racing Kart, Agencja Ochrony VIP, RISE Wirtualne Biuro, Viper Serwis Mechanika Samochodowa, Kammit Multimedia, Event Pro, Eko System, Diesel Klinika – Regeneracja Turbosprężarek, Wtryskiwaczy i Pomp Wtryskowych. Patronami Medialnymi serii Supertrophy są: Motowizja TV, Radio ESKA, Furora.TV, Artek Świątek Photography, KRK.TV, oraz portale: SieScigam.pl, Rajdy.Hoga.pl, RallyandRace.pl, Motospot.info. Tegoroczna seria Supertrophy jest objęta Honorowym Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera.

Więcej informacji, filmy oraz galerie zdjęć z poprzednich rund na stronie serii: www.Supertrophy.pl

 inf.pras.