42 zawodników na Magurze

Podczas debiutującego w cyklu GSMP 1 Wyścigu Magura Małastowska, kibice zobaczą 42 zawodników, którzy pojawią się w dniach 3-5 października w okolicach Gorlic. Finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski będą bardzo emocjonujące, a to za sprawą nierozstrzygniętej sprawy tytułów mistrzowskich zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w grupach oraz klasach.

Jesteśmy w pełni przygotowani na przyjęcie już w najbliższy piątek zawodników podczas wielkiego finału – mówi Marek Sitek, dyrektor zawodów. Na trasie z Magury Małastowskiej do Gładyszowa, zobaczymy najszybsze samochody oraz 42 zawodników, którzy po raz pierwszy będą rywalizowac na odcinku 3180 metrów.

Wśród zgłoszonych zabrakło aktualnego Mistrza Polski Tomasza Nagórskiego, który prawdopodobnie wypadnie poza pierwszą trójkę generalki sezonu 2014.

Wśród pretendentów do wygrania 1 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, zaliczają się Dubai, aktualny lider cyklu, Waldemar Kluza, który traci 32 punkty oraz Marcin Słobodzian, który ma ogromne szanse na tytuł drugiego Wicemistrza Polski.

W grupie E1, czyli najmocniejszych samochodów pojawi się 7 zawodników. Oprócz wymienionych wyżej, do Gorlic przyjedzie Marcin Gładysz ze swoim Volkswagenem Scirocco R, Boczek w Lancerze Evo, Andrzej Szepieniec, po raz drugi pojawiający się w tym sezonie w GSMP oraz Tomasz Myszkier w Ferrari F430.

Klasa RWD to jedynie dwóch zawodników. Tu walka rozegra się między Ryszardem Żyszczyńskim i Rafałem Fedorowiczem. Obaj zawodnicy dysponują samochodami marki BMW.

To będzie wielkie święto wyścigów górskich. Po raz pierwszy w Powiecie Gorlickim zawitają najlepsi zawodnicy GSMP. Długo Automobilklub Biecki starał się o organizację rund mistrzowskich i w końcu się udało – mówi Łukasz Strzelecki, rzecznik prasowy zawodów. To wszystko dzięki wsparciu lokalnych władz oraz wielkiemu zaangażowaniu dyrektora zawodów i jego całego zespołu sędziowskiego, który od kilku miesięcy pracował i był zaangażowany w organizację. Najbliższy weekend będzie ukoronowaniem tej pracy, dlatego serdecznie zapraszam kibiców z okolic Gorlic, Nowego Sącza i Tarnowa na trasę 1 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.

Pierwszych kierowców będzie można zobaczyć już w piątek w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gorlicach, na ulicy Sportowej, podczas odbioru administracyjnego i badania kontrolnego samochodów.

Tam też pojawi się stawka najliczniejszej klasy, czyli E1-2000, w której zobaczymy 6 zawodników, w tym walczących o tytuł Wicemistrza Polski Szymona Piekosia oraz Sebastiana Tetera w Hondach, dwa Fiaty Seicento Proto Piotra Rucińskiego i Huberta Massalskiego, Hondę Civic Karola Gołębskiego i Skodę Fabię Kamila Sokołowskiego, debiutującego w GSMP.

Wśród samochodów historycznych pojawią się dwie Lancie Delty Integrale Rafała Szumca i Wojtka Myszkiera. Debiut na trasach wyścigów górskich zaliczy Piotr Ostrowski w Lancerze Evo VI. Po raz pierwszy pojawi się również w tym roku Jerzy Gołębiowski w Fordzie Eskorcie Cosworth. W cztero napędowym Subaru Legacy zobaczymy Mariusza Rajnera.

Listę zgłoszeń w najmocniejszych samochodach uzupełniają zawodnicy grupy N – Mateusz Gołek, Wojciech Szulc oraz debiutant Dawid Dobrodziej w Evo. Grupa A to Rafał Serafinowicz i Krzysztof Maszczyk, którzy ścigać się będą o tytuł Wicemistrza Polski swojej grupy.

W sobotę i niedzielę, zmagania przeniosą się na drogę krajową numer 977, prowadzącą z Gorlic do Słowackiego Bardejova. 15 runda GSMP Magura rozpocznie się o godzinie 9:00 dwoma podjazdami treningowymi, a już o 13:00 zawodnicy wyruszą do podjazdów wyścigowych. Taki sam harmonogram zaplanowano na niedzielę. Zwycięzców finałowych rund poznamy każdego dnia o godzinie 17:30 w rejonie startu, gdzie przewidziano ceremonię wręczenia nagród.

W dniach 4-5 października droga krajowa 977 będzie zamknięta w godzinach od 6:00 – 20:00 za co przepraszamy wszystkich okolicznych mieszkańców oraz kierowców, którzy w tych dniach będą chcieli skierować się do Bardejova.

inf. pras.