piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaAktualności44 załogi i 10 odcinków w Wieliczce na Memoriale Kuliga i Bublewicza

44 załogi i 10 odcinków w Wieliczce na Memoriale Kuliga i Bublewicza

10 Odcinków Specjalnych o łącznej długości prawie 35 kilometrów, ponad 105 kilometrów długości całego rajdu i 44 zgłoszone załogi. Tak przedstawia się tegoroczna edycja unikatowych zawodów, przypominających tragicznie zmarłych czołowych polskich kierowców rajdowych – Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Na czele listy uczestników PLATINUM 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza znaleźli się ubiegłoroczny zwycięzcy, wicemistrzowie Europy z 2021, załoga ORLEN Team,  Miko Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem.   Pojadą, podobnie jak w zeszłym  roku Skodą Fabią Rally 2 EVO.

Na liście zgłoszeń nie zabrakło nazwisk kierowców i pilotów, którzy wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzowskie w   rajdach samochodowych, wyścigach górskich i rajdach  historycznych. W Wieliczce pojawią się m.in. Sebastian Stec ( pilotowany przez Michała Sowę ( wyścigi górskie, Ford Fiesta) ), Waldemar Kluza (wyścigi górskie,  pilot Adam Gładysz, Mitsubishi Lancer ), który wygrał Memoriał w 2017, Michał Tochowicz z Piotrem Białowąsem ( Citroen C 3 Rally 2), Andrzej Szepieniec pilotowany przez Jarosława Zawadzkiego ( Mitsubishi Lancer). Ta ostatnia załoga stawała na memoriałowym  podium dwukrotnie: w 2022 i 2019. W najmocniejszej klasie 3 rywalizować będzie aż 18 załóg.

Klasa 2 to napędzane na jedną oś  samochody z silnikami o pojemności pow.1600 ccm. Zgłoszono w niej 17 załóg, wśród nich Piotra Ilnickiego z pilotką Kamilą Klaczańską ( Peugeot 208 Rally 4), wyścigowego wicemistrza Europy w Gr 5 FIA EHC, pojawią  się tu także rajdowy  weteran Michał Streer ( pilotka Karolina Szulęcka Streer, Peugeot 208 Rally 4) i Filip Stopa z Rafałem Ślęczką ( BMW M3 E 36).

W Klasie 1 rywalizować będą samochody z silnikami wolnossącymi do 1600 ccm i doładowanymi do 1067 ccm), do piątkowego Badania Kontrolnego powinno przystąpić 7 załóg, wśród nich Mateusz Gołek ( Ford Fiesta, pilot Michał Jurgała) czy mistrzowie GSMP Paweł Sanecki ( pilot Patryk Kielar Peugeot 208 R 2) i Konrad Strzeżysz ( pilotka Olga Gulińska, Peugeot 208). Podczas Memoriału Marcin Szeja porzuca pilotowanie swojego brata, z którym startuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, i zasiądzie na prawym fotelu Peugeota 208 kierowanego przez Rafała Kręciocha, , który w wielickim rajdzie wystartuje po raz ósmy.

Siedem załóg rywalizować będzie w klasyfikacji historycznej, wśród nich ciekawy pojedynek stoczą Grzegorz Olchawski ( pilot Jakub Wróbel, Audi Quattro S 1) i pilotowany przez Przemysława Baryłę Mariusz Polak ( Audi 80 B2 Coupe Quattro). Atrakcją dla kibiców będą na pewno przejazdy Fordów Escort i Sierra Cosworth, replik aut Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Zobacz pełną listę zgłoszeń

Gościem specjalnym PLATINUM 7. Rajdy Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będzie telewizyjna gwiazda programów poświęconych tuningowi Grzegorz Collins, z którym kibice będą mogli się spotkać w piątek  24 marca od godz. 17:00 w wielickiej Mediatece.

Wyniki Memoriału będzie można śledzić na bieżąco na oficjalnej stronie zawodów www.superos.pl i na www.wyniki-online.pl , niedzielne przejazdy odcinka Solne Miasto transmitowane będą na żywo w internecie ( na profilu  Facebook Automobilklubu Krakowskiego i na stronie zawodów), ostatni przejazd OS Solne Miasto będzie także transmitowany na antenie Motowizji.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here