wtorek, 6 czerwca, 2023
Strona głównaAktualności46. Rajd Yeti - zima nam nie straszna!

46. Rajd Yeti – zima nam nie straszna!

Przyznajcie, czujecie zapewne głód sportowej rywalizacji i szukacie możliwości, aby rozprostować rajdowe kości. Jeśli tak, zapraszamy Was do… Leszna. Już 12 marca odbędzie się tam kolejna edycja Rajdu Yeti. Lokalnego, mroźnego klasyka!

Cóż, obecna zima zdążyła naturalnie zaskoczyć drogowców, ale jej zrywy były relatywnie krótkie, zaś od paru tygodni towarzyszy nam po prostu chłodna, bardziej wiosenna aura. Tradycyjny krajobraz globalnego ocieplenia, nieprawdaż? Jeżeli tęsknicie za siarczystym mrozem i brak Wam przenikającego zimna, koniecznie wybierzcie się do Leszna. Chodzą bowiem słuchy, że 12 marca w Wielkopolsce będziecie mogli zobaczyć… Yeti! Wszystko przez zaplanowany na ten dzień 46. Rajd Yeti – imprezę Automobilklubu Leszczyńskiego.

Odpowiadając na oczywiste pytania, nazwa KJS-u pochodzi od znanego przedsiębiorstwa produkującego… zamki. W przeszłości na terenie firmy organizowano także poszczególne próby sportowe. Jak na razie nie znamy jeszcze dokładnego harmonogramu, ale zgodnie z tradycją zawodnicy powinni odwiedzić Garzyn, Oczyszczalnię Henrykowo oraz Targowisko Manhattan. Start/meta zlokalizowane będą na terenie Stadionu żużlowego imienia Alfreda Smoczyka. Według regulaminu, na uczestników rajdu czeka od 10 do 12 odcinków (pełną listę tras poznamy po 8 marca). Mamy nadzieję, że organizatorzy po raz kolejny zdecydują się na wykorzystanie płyty stadionu, i wyrażą zgodę na widowiskowe, szutrowe przejazdy!

fot. rallyart.pl

Jest zima, szukamy Yeti!

Zeszłoroczna edycja Rajdu Yeti padła łupem lokalnego gladiatora. Piotr „Herbi” Rudzki nie dał szans swoim rywalom, i stanął na najwyższym stopniu podium. Co ciekawe, była to… jego pierwsza wizyta w rajdówce od kilku miesięcy. W Lesznie nie mogło także zabraknąć Krzysztofa Czechaka. Nasz redaktor naczelny występował w miejscowych imprezach przez wiele lat, i chętnie wraca w „rodzinne” strony. W sezonie 2022 uplasował się na czwartym miejscu, a w tym roku powalczy o zwycięstwo. Możemy potwierdzić, iż Krzysztof znajdzie się na liście startowej, tradycyjnie zapraszając na swój prawy fotel Tomka Adamkiewicza. Będzie to znakomite przetarcie przed ważnym, kwietniowym startem w MSP Rally Trophy.

Przydatne adresy:

  • strona organizatora, Automobilklubu Leszczyński – link
  • profil Facebook Automobilklubu Leszczyński – link
  • formularz zgłoszeniowy – link
  • lista zgłoszonych załóg – link
  • regulamin uzupełniający imprezy – link

Automobilklub Leszczyński od wielu lat pielęgnuje tradycje „amatorek” i KJS, organizując również jesienny Rajd Andrzejkowy. Na ostatniej, listopadowej edycji tej imprezy pojawiły się aż dwie, redakcyjne załogi Rally and Race. Obszerną relację z andrzejkowego wróżenia ze spalonych opon przeczytacie w najnowszym, 40. wydaniu naszego magazynu. Premiera już niebawem. Po więcej informacji ze świata rajdów zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here