47. Rajd Cieszyńska Barbórka – lista zgłoszeń

215
Cieszyńska
fot. 47 Rajd Cieszyńska Barbórka - oficjalny profil Facebook

W końcu, organizatorzy Orlen Oil 47. Rajdu Cieszyńska Barbórka odkryli karty, publikując oficjalną listę zgłoszeń. W wielkim finale śląskiej rywalizacji zobaczymy ponad sto zespołów, nie zabraknie  lokalnej czołówki i „gości” w najmocniejszej maszynerii R5/Rally2.

Bez cienia wątpliwości, oficjalna lista zgłoszeń na Orlen Oil 47. Rajd Cieszyńska Barbórka robi wrażenie. Do startu zgłosiły się bowiem aż sto cztery załogi – pięćdziesiąt dziewięć w RO oraz czterdzieści pięć w formule SKJS. Cieszyńska Barbórka ugości stawkę aż trzech czempionatów – Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Pucharu Śląska (puchar skierowany dla zawodników bez licencji).

Na oesach zobaczymy aż pięć załóg w najmocniejszych konstrukcjach R5/Rally2. Będą to Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo), Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5), Marek i Klaudia Temple (Citroen DS3 R5), Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski (Skoda Fabia) oraz… Wojciech Chuchała, który powraca do jazdy po dłuższej przerwie. Na razie nie znamy jeszcze personaliów pilota, który usiądzie na jego „prawym”.

Nie zabraknie również „oesowej śmietanki” RO czempionatów RMP i RSMŚl. Gluza i Sęk, Wincencik i Piczak oraz Kawalec i Krzyżowski to trzy duety, które mogą wciąż sięgnąć po śląską koronę. Najbliżej zwycięstwa jest drużyna #2, dysponująca Hondą Civic VTi EG6.

47. Rajd Cieszyńska Barbórka – harmonogram

Piątek, 17.11.2023
20:25 – ceremonia startu (Cieszyn, Hala Widowiskowo-Sportowa)
20:30 – prolog

Sobota, 18.11.2023
8:40 – OS1 „Zamarski”
9:30 – OS2 „Zbigniewa Cieślara”
11:15 – serwis A (Cieszyn, MOSiR Pod Wałką)
12:10 – OS3 „Zamarski”
13:00 – OS4 „Zbigniewa Cieślara”
14:45 – serwis B (Cieszyn, MOSiR Pod Wałką)
15:40 – OS5 „Zamarski”
16:30 – OS6 „Zbigniewa Cieślara”
17:25 – ceremonia mety (Cieszyn, Hala Widowiskowo-Sportowa)

 

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.