niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdy48 Rajd Koszyc 2022 – harmonogram. 11 odcinków na koniec sezonu RSMP

48 Rajd Koszyc 2022 – harmonogram. 11 odcinków na koniec sezonu RSMP

48 Rajd Koszyc 2022 rusza w przedostatni weekend października. Ósma i tym samym ostatnia runda tegorocznego sezonu RSMP rozstrzygnie zwycięzców podczas jedenastu odcinków specjalnych.

48 Rajd Koszyc 2022 już po raz szósty pojawia się w kalendarzu RSMP. Po raz czwarty jest to finałowa runda. Dwa lata temu zawody odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorem imprezy jest Auto Klub Kosice.

Właśnie pojawił się regulamin i harmonogram czasowy rajdu. Cała trasa będzie się składać z jedenastu odcinków specjalnych o łącznej długości 125,5 km. Rywalizacja będzie poprzedzona odcinkiem testowym wyznaczonym w miejscowości Zlatnik.

Zobacz: 47 Rally Košice 2021 Action by MaxxSport

W sobotę (22 października 2022 r.) od godziny 7:30 rusza odcinek testowy o długości 2,2 km. Właściwe zawody rozpoczną się tego samego dnia wczesnym popołudniem. Organizatorzy zaplanowali dwie sekcje i pięć odcinków specjalnych. Kierowcy trzy razy przejadą próbą Irza (10 km) oraz dwukrotnie Bogota (18,65 km). W niedzielę przygotowano trzy pętle z odcinkami Jahodna (12,75 km) oraz Ruzin (6,65 km).

Podobnie jak przed rokiem Rajd Koszyc rozstrzygnie losy RSMP. Na szczycie klasyfikacji generalnej znajdują się Tom Kristensson i Andreas Johansson. Do ostatniej chwili nie wiadomo, czy szwedzka ekipa pojawi się na Słowacji. Jeśli nie, zakończą sezon z 200 pkt zdobytymi w siedmiu występach.

Przeczytaj koniecznie: 47 Rajd Koszyc z 26 polskimi załogami – HARMONOGRAM

Innym pretendentem do tytułu będzie Grzegorz Grzyb pilotowany przez Adama Biniendę. Ekipa zgłosiła się już do startu w Rajdzie Koszyc. Tym samym zaliczą komplet ośmiu rund, a jeden wynik (najgorszy) będą mogli skreślić. Jeśli Kristensson nie pojawi się w Koszycach, a Grzyb pojedzie dobrze – ma szansę na trzeci tytuł mistrza Polski w karierze.

48 Rajd Koszyc odbędzie się w dniach 22-23 października 2022 r. Oprócz regularnej (finałowej) rundy RSMP impreza jest zaliczana do mistrzostw Słowacji, FIA CEZ oraz HRSMP.

Harmonogram – 48 Rajd Koszyc jest dostępny na stronie internetowej organizatora.

 

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

7. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza już w marcu. Znamy datę

7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany przez Automobilklub Krakowski odbędzie się w tym roku...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here