niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualności50 Rajd Świdnicki-Krause - Wróblewski / Wróbel niespodziewanie wygrywają na ostatnich odcinkach!

50 Rajd Świdnicki-Krause – Wróblewski / Wróbel niespodziewanie wygrywają na ostatnich odcinkach!

50 lat! Tyle już trwa piękna historia ścigania na terenie dolnego śląska. Kiedyś Rajd Elmot, dziś Rajd Świdnicki-Krause. Wróblewski / Wróbel wyrywają tę jubileuszową rundę, z przewagą niespełna 4 sekund nad załogą Grzyb / Sadowski!

Zmagania z soboty, podsumowaliśmy w telegraficznym skrócie – LINK. Pierwszy dzień, w sprzyjających warunkach pogodowych po czterech OSach na pierwszym miejscu zakończyli Grzegorz Grzyb / Adrian Sadowski (Škoda Fabia Rally2 Evo).

Niedziela to już zmienne warunki, pojawiła się śliska nawierzchnia, a kilka załóg przyciągnęły grząskie pobocza walimskich patelni. Na szczęście ten dzień nie przyniósł poważnych dzwonów, do których zapisać możemy sobotnią przygodę załogi Słobodzian / Poradzisz.

OS 5 rozpoczęli od zwycięstwa Grzyb / Sadowski. Na OS 6 najlepsi byli Szeja / Szeja z przewagą 0,5 sekundy nad duetem Wróblewski / Wróbel. OS 7 to triumf panów Płachytka / Nowaczewski (Škoda Fabia Rally2 Evo), a liderzy Grzyb / Sadowski duża strata – aż 24 sekundy do zwycięzców odcinka, mimo to nadal prowadzili.

OS 8 Ludwikowice – Kamionki 2 mający 14,1 km długości i nadal zwycięstwo załogi Grzyb / Sadowski. Pół sekundy na tym odcinku, a 2,2 sekundy w rajdzie za nimi Wróblewski i Wróbel. Kristensson / Johansson już poza marzeniem o zwycięstwie, bo aż 20 sekund straty do liderów!

OS 9 Rościszów – Walim 2 to tylko 8,45 km, ale ten dystans pozwolił załodze Wróblewski / Wróbel na objęcie prowadzenia! 3 sekundy przewagi na odcinku dały w rezultacie 0,8 sekund przewagi w rajdzie nad dotychczasowymi liderami! Kristensson / Johansson powiększyli stratę do 32,7 sekundy na trzecim miejscu.

OS 10 Zagórze – Świdnica 2 (PS) 21,30 km – zwycięstwo załogi Wróblewski / Wróbel!

Zwycięstwo w rajdzie przypieczętowali wygraniem odcinka o 2,8 sekundy, powiększając przewagę ostateczną do 3,6 sekundy nad Grzyb / Sadowski. Kristensson / Johansson trzecie miejsce i strata ostateczna aż 36 sekund!

Kierowcy na mecie używali słów „ciężkie warunki”, niektórzy twierdzili, że cudem udało się dojechać do mety. Było bardzo ślisko, zdradziecko, nie pomagały w tym zużyte już mocno na ostatnich kilometrach OS 10 opony. Warto zauważyć, że w tak ciężkich warunkach pomiędzy najszybszymi rajdówkami doskonale odnaleźli się Sobczak / Włoch w Porsche 911 GT3. Wspominali, że meta w ich wykonaniu, przy oponach, które założyli na auto to cud, tym bardziej więc wynik zasługuje na oklaski.

Pierwsza dziesiątka 50 Rajdu Świdnicki-Krause 2022:

  1. Wróblewski/Wróbel (Škoda Fabia Rally2 Evo)
  2. Grzyb/Sadowski (Škoda Fabia Rally2 Evo)
  3. Kristensson/Johansson (Hyunday i20 Rally2)
  4. Szeja/Szeja (Hyundai i20 R5)
  5. Gabryś/Dymurski (Škoda Fabia Rally2 Evo)
  6. Lubiak/Dachowski (Škoda Fabia Rally2 Evo)
  7. Byśkiniewicz/Siatkowski (Hyundai i20 R5)
  8. Płachytka/Nowaczewski (Škoda Fabia Rally2 Evo)
  9. Sobczak/Włoch (Porsche 911 GT3)
  10. Sroka/Kielar (Peugeot 208 Rally4)

fot. Roman Podfigórny

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na...

Miękoś na pole position także w niedzielę

Mariusz Miękoś wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here