czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdy60 Rajd Barbórka 2022: Grzegorz Bonder wraca do Volkswagena Polo

60 Rajd Barbórka 2022: Grzegorz Bonder wraca do Volkswagena Polo

60 Rajd Barbórka wystartuje na początku grudnia, a tymczasem kolejni zawodnicy zgłaszają akces do imprezy. Grzegorz Bonder potwierdził swój udział w imprezie. Wystartuje za kierownicą Volkswagena Polo R5.

Grzegorz Bonder zakończył sezon RSMP 2022 z trzema tytułami, a przez ostatnie dwa lata występował za kierownicą Renault Clio Rally4. W tegorocznych mistrzostwach zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski w 2WD, wicemistrza Polski w klasie 4 i drugiego wicemistrza Polski w ośce w szutrowej części kampanii.

Zobacz: Rajd Barbórka 2022 bez sensacji – znamy odcinki

Przez cały sezon na jego prawym fotelu meldowali się: Kamil Heller, Michał Poradzisz i Paweł Pochroń. Na zakończenie roku w Rajdzie Barbórka wystartuje w Volkswagenie Polo R5 ze stajni Rallytechnology. Jego pilotem będzie ponownie Kamil Heller.

Dla kierowcy będzie to kolejny kontakt z Volkswagenem Polo. Wcześniej startując w tym samochodzie z Jakubem Gerberem zajęli jedenaste miejsce w zeszłorocznej edycji Barbórki, ale w Kryterium Karowa zajęli trzynaste miejsce.

Coraz więcej kierowców zapowiada swój udział w 60. edycji imprezy. Wśród zawodników, którzy zapowiedzieli swój udział jest m.in. Jakub Brzeziński. Wystartuje w Subaru Imprezie N15 z Piotrem Nowakiem na prawym fotelu.

Przeczytaj koniecznie: Jakub 'Colin’ Brzeziński – pojedzie w 60 Rajd Barbórka 2022

60 Rajd Barbórka odbędzie się 2-3 grudnia 2022 r. Podobnie jak w ubiegłym roku, impreza rozpocznie się w piątek w Pruszkowie. W sobotni poranek zaplanowano odcinek specjalny w Słomczynie, a później załogi przeniosą się na Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Finał odbędzie się na Autodromie Bemowo. Zmagania na Kryterium Karowa zaplanowano na 17:30 po serii przejazdów pokazowych.

Lista zgłoszeń imprezy 60 Rajd Barbórka zostanie opublikowana 25 listopada br.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE