60 Rajd Barbórka 2022: Grzegorz Bonder wraca do Volkswagena Polo

576
60 Rajd Barbórka - Grzegorz Bonder
Grzegorz Bonder wystartuje w 60 Rajd Barbórka

60 Rajd Barbórka wystartuje na początku grudnia, a tymczasem kolejni zawodnicy zgłaszają akces do imprezy. Grzegorz Bonder potwierdził swój udział w imprezie. Wystartuje za kierownicą Volkswagena Polo R5.

Grzegorz Bonder zakończył sezon RSMP 2022 z trzema tytułami, a przez ostatnie dwa lata występował za kierownicą Renault Clio Rally4. W tegorocznych mistrzostwach zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski w 2WD, wicemistrza Polski w klasie 4 i drugiego wicemistrza Polski w ośce w szutrowej części kampanii.

Zobacz: Rajd Barbórka 2022 bez sensacji – znamy odcinki

Przez cały sezon na jego prawym fotelu meldowali się: Kamil Heller, Michał Poradzisz i Paweł Pochroń. Na zakończenie roku w Rajdzie Barbórka wystartuje w Volkswagenie Polo R5 ze stajni Rallytechnology. Jego pilotem będzie ponownie Kamil Heller.

Dla kierowcy będzie to kolejny kontakt z Volkswagenem Polo. Wcześniej startując w tym samochodzie z Jakubem Gerberem zajęli jedenaste miejsce w zeszłorocznej edycji Barbórki, ale w Kryterium Karowa zajęli trzynaste miejsce.

Coraz więcej kierowców zapowiada swój udział w 60. edycji imprezy. Wśród zawodników, którzy zapowiedzieli swój udział jest m.in. Jakub Brzeziński. Wystartuje w Subaru Imprezie N15 z Piotrem Nowakiem na prawym fotelu.

Przeczytaj koniecznie: Jakub 'Colin’ Brzeziński – pojedzie w 60 Rajd Barbórka 2022

60 Rajd Barbórka odbędzie się 2-3 grudnia 2022 r. Podobnie jak w ubiegłym roku, impreza rozpocznie się w piątek w Pruszkowie. W sobotni poranek zaplanowano odcinek specjalny w Słomczynie, a później załogi przeniosą się na Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Finał odbędzie się na Autodromie Bemowo. Zmagania na Kryterium Karowa zaplanowano na 17:30 po serii przejazdów pokazowych.

Lista zgłoszeń imprezy 60 Rajd Barbórka zostanie opublikowana 25 listopada br.