czwartek, 23 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności61. Rajd Wisły - Kręcioch i Roik najszybszą załogą w klasie 4F

61. Rajd Wisły – Kręcioch i Roik najszybszą załogą w klasie 4F

Za nami pięć rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2015. Od początku sezonu trwa zacięta rywalizacja w Klasie 4F. Do czasu Rajdu Wisły spośród załóg Fordów Fiesta R2 mieliśmy czterech różnych zwycięzców. Teraz jednak po kolejnym udanym starcie załoga Rafał Kręcioch / Marcin Roik, jako jedyna ma na swoim koncie dwa wygrane rajdy. W Rajdzie Wisły objęli prowadzenie już po pierwszym odcinku specjalnym i do mety nie oddali pozycji lidera. W Wiśle Klasa 4F liczyła 11 samochodów, więc pierwsze miejsce to aż 25 punktów i dzięki temu duet awansował na pozycję wicelidera łącznej klasyfikacji.

 RKr_cioch 01 - autor Jakub Rozmus

Rafał Kręcioch: „61. Rajd Wisły to dla naszej załogi najlepszy tegoroczny start. Wszystko od początku układało się pozytywnie – zespół, samochód, załoga – każdy z tych elementów działał perfekcyjnie. W piątek wypracowaliśmy przewagę nad konkurentami z klasy, chociaż nietrafiony dobór opon na pierwszej pętli spowodował, że samochód trudno się prowadził.

Na sobotę podjęliśmy decyzję, żeby nie ryzykować i pojechać bardziej taktycznie. Rywale nie dali nam jednak chwili wytchnienia i musieliśmy cały czas utrzymywać bardzo szybkie tempo, żeby pilnować prowadzenia. Zwycięstwo cieszy dużo bardziej, niż to z Rajdu Świdnickiego, ponieważ naprawdę było wywalczone i to na bardzo wymagających odcinkach. Wyrazy szacunku dla Marcina, Pawła i Rafała za walkę. Ten sukces jest dla mnie bardzo ważny, dlatego, że pozwolił mi naprawdę uwierzyć w siebie. Chyba po raz pierwszy w tym sezonie w 100% zaufałem swojemu opisowi, a dzięki temu jazda dała mi ogromną satysfakcje. Oczywiście nic by z tego nie było, gdyby nie doświadczenie mojego pilota.

To zwycięstwo to wspólny sukces całego zespołu: mój, Marcina i chłopaków z Evo-Tech, którzy nie tylko swoją pracą, ale i doświadczeniem bardzo pomogli. Dostaliśmy zastrzyk pozytywnej energii i już nie możemy doczekać się Rajdu Nadwiślańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy na Wiśle trzymali za nas kciuki.”

RKr_cioch 02 - autor Jakub Rozmus

Marcin Roik: „Rajd Wisły zawsze był ważną imprezą w kalendarzu, ale jego 61. edycję będziemy wspominać wyjątkowo. Dla naszej załogi ten weekend był udany od startu do mety. Już podczas pierwszego etapu objęliśmy prowadzenie w klasie 4F, a założeniem na drugi dzień było utrzymanie prowadzenia i doprowadzenie tego wyniku do mety. Cel był trudniejszy niż mogło się wydawać, bo tempo rywali było naprawdę imponujące, ale udało się go zrealizować.

Meta na pierwszym miejscu w klasie, na tak trudnych odcinkach wokół Wisły i okolic i przy tak licznej i mocnej konkurencji to naprawdę wielki sukces dla naszego zespołu. Wynik zawdzięczamy nie tylko bezbłędnej jeździe, ale także ogromnemu zaangażowaniu całego Evo-Tech (które profesjonalnie przygotowało samochód) oraz całej rzeszy ludzi, którzy pomagali przed i podczas rajdu. Podziękowania należą się również dla naszych żon za ich cierpliwość i wyrozumiałość.

RKr_cioch 03 - autor Jakub Rozmus

Na odcinkach las dopingujących nas rąk był nieocenioną motywacją. Dziękujemy za to! Już czekamy na kolejny start – do zobaczenia na Rajdzie Nadwiślańskim.”

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

IX SuperOES Kielce – mapa próby

IX Superoes Kielce
IX SuperOES na Torze Kielce już pojutrze! W sobotę 24 września. Pojawiła się mapa próby. Znów będzie...

Toyota Gazoo Racing z nową bronią na Dakar 2022

TOYOTA GAZOO Racing wystawi cztery załogi w nadchodzącym Rajdzie Dakar, który wystartuje 2 stycznia 2022 roku w...

NAJPOCZYTNIEJSZE