środa, 10 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiGSMP61 zawodników do 8. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, ale bez kibiców

61 zawodników do 8. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, ale bez kibiców

61 kierowców pojawi się na piątkowym Badaniu Kontrolnym 8 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, organizowanego przez Automobilklub Biecki w dniach 4 – 6 czerwca.

Tegoroczny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski liczy 8 wyścigów, podczas których rozegranych zostanie 16 Rund GSMP. Drugi rok z rzędu samochody będą podzielone na Grupy i Klasy wg. tzw. Performance Factor – wprowadzonego w 2020 przez FIS – Światową Federację Samochodową współczynnika, mającego na celu uproszczenie dotychczasowych klasyfikacji i rozszerzenie grup samochodów z nadwoziem zamkniętym ( Kat. 1), o pojazdy,  które startują w innych serialach wyścigowych ( np. na wyścigach na zamkniętych torach).

W Beskidzie Niskim nie zabraknie kierowców, którzy podczas pierwszych dwóch Rund zdobywali punkty w klasyfikacji generalnej sezonu. W relacjach online zobaczymy starty czołowej polskiej  piątki „”generalki” Kat. 1 ( samochody z nadwoziem zamkniętym): Waldemara Kluzy ( Skoda Fabia), Sebastiana Steca ( Ford Fiesta), Piotra Parysa ( Ford Fiesta), Romana Barana ( Mitsubishi Lancer) i Mariusza Steca ( Ford Fiesta).

8. Wyścig Górski Magura Małastowska – mocna obsada

Bardzo interesująco zapowiada się rywalizacja toczona za plecami czołówki dysponującej najmocniejszymi samochodami: podobnie jak w zeszłym sezonie, najliczniej reprezentowana będzie  Klasa 5b, w której startują m.in. Renault Clio czy Hondy Civic);  w tej grupie aut wystartuje aż 12 zawodników, wśród nich lider po dwóch rundach,  Wojciech Socha ( Renault Clio).

Po rocznej nieobecności, w tym sezonie znów pojawił się dawny dominator wśród kierowców aut napędzanych na przednią oś – Gabriel Kubit. lekką, bardzo mocną Hondą Integra, podobnym samochodem wystartują także, ale w niższych klasach  Paweł Sanecki, Piotr Staniszewski, Janusz Jania i Artur Gaść.

8. Wyścig Górski Magura Małastowska – powrót Stawiarskiego

Na trasy GSMP wraca także Daniel Stawiarski, dysponujący bardzo mocnym Mitsubishi Lancerem,  w najmocniejszej Grupie 1 rywalizować będzie z Waldemarem Kluzą, wspomnianym Gabrielem Kubitem, Michałem Ratajczykiem, Sebastianem Stecem, Mariuszem Stecem.

Aż 15 kierowców klasyfikowanych będzie w tzw. klasach narodowych, w których do startu dopuszczane są samochody z utraconymi homologacjami międzynarodowymi. Licznych fanów motoryzacyjnej historii na pewno ucieszy widok Fiatów 126p i Cinquecento. W tej kategorii po dwóch Rundach GSMP prowadzi Wojciech Subocz,jeżdżący Porsche 911  Carrera 2.

Najdłuższą wędrówkę w Beskid Niski zanotują Christian Zaleski ( Porsche 911 Turbo) i Leszek Orzechowski, który po krótkim eksperymencie z historycznym VW Golfie wraca za kierownicę jedynego turbodiesla w wyścigowej stawce – Seata Ibizy Cupra. Obaj kierowcy reprezentujący Automobilklub Orski przyjeżdżają aż z Gdańska.

8 Wyścig Górski Magura Małastowska to jedno z trzech najważniejszych ( obok Rajdu Polski Historycznego i Rundy Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich w Limanowej) wydarzeń w motorsporcie w Małopolsce.

Tegoroczny wyścig odbędzie się bez udziału Kibiców, których organizatorzy z Automobilklubu Bieckiego zapraszają przed ekrany komputerów, tabletów i telefonów komórkowych, gdzie śledzić będzie można zarówno relację telewizyjną, jak i wyniki online.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane

Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową prehistorią, na polskich trasach...

Lewis Hamilton o finale sezonu 2021: „Nie dam się oszukać w ten sposób”.

Lewis Hamilton przez wiele miesięcy nie komentował pełnego kontrowersji finału sezonu 2021 i wydawało się, iż Lewis...

Wracają szutry na Warszawskich Siekierkach

Pod koniec sierpnia w stołecznym kalendarzu imprez dla kierowców amatorów powróci klasyk. Dawno nieodwiedzana lokalizacja z efektownym...

NAJPOCZYTNIEJSZE