7. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza już w marcu. Znamy datę

fot. Kaja Wróblewska

7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany przez Automobilklub Krakowski odbędzie się w tym roku w dniach 24-26 marca. Jak co roku organizację imprezy wspomaga Urząd Miasta i Gminy Wieliczka.

7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza jak zwykle przyciąga czołowych zawodników ze świata rajdów, wyścigów torowych i wyścigów górskich. Impreza odbędzie się w Wieliczce. Załogi będą mogły wrócić na ulubiony przez kibiców, niedzielny odcinek „Solne Miasto”.

Zobacz: 7 Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza w Wieliczce – lista startowa, harmonogram, mapy, utrudnienia

W programie nie zabraknie również sobotnich przejazdów nocą przez centrum Wieliczki. Organizatorzy pracują nad konfiguracją kolejnych odcinków.

– Dzięki przychylności władz Wieliczki, uda się wrócić pod Solne Miasto. To wyjątkowy odcinek, który 17 lat temu zapoczątkował rywalizację zawodników na ulicach Wieliczki – zapowiada Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

Zobacz: 6. Memoriał Bublewicza i Kuliga – historia pewnej prostej

W memoriale zorganizowanym w ubiegłym roku zwyciężyła załoga Orlen Teamu: Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia Rally 2 evo). Na drugim miejscu zameldował się były Mistrz Polski GSMP, Andrzej Szepieniec z pilotem Jarosławem Zawadzkim (Mitsubishi Lancer). Ostatnie miejsce na podium uzupełnił Michał Tochowicz, startujący w obu dyscyplinach z pilotem Piotrem Białowąsem (Hyundai i20 R5).

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

W wielickim memoriale organizowanym od 2007 roku meldowały się największe gwiazdy sportów motorowych. Na liście startowej można było zobaczyć takie nazwiska, jak: Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz, Rafał Sonik, Brian Bouffier, Leszek Kuzaj, Mariusz Stec, Bartek Ostałowski, Jan Kościuszko, Michał Kościuszko.

Przeczytaj koniecznie: Marczyk i Gospodarczyk – zwycięstwo w hołdzie legendom

W tym roku nie zabraknie podczas rajdu klasyfikacji aut historycznych. Na trasach poprzednich edycji pojawiały się repliki aut bohaterów memoriału. Kibice mogli zobaczyć Forda Focusa i Escorta WRC Janusza Kuliga, a także Forda Sierrę Mariana
Bublewicza.