poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności7. Rajd Wikinga - rajdowy finał MSP Rally Trophy

7. Rajd Wikinga – rajdowy finał MSP Rally Trophy

Wielkimi krokami zbliża się 7. Rajd Wikinga – finałowa runda cyklu MSP Rally Trophy, Rajdowego Pucharu Sudetów. Choć do startu imprezy zostało jeszcze kilka tygodni, swój udział potwierdziło już przeszło 100 zawodników!

Prawie siedemdziesiąt kilometrów odcinków specjalnych, wieczorny prolog w centrum miasta, kultowe odcinki specjalne i już ponad 100 załóg na liście zgłoszeń. Czy warto przyjechać do Dzierżoniowa i podziwiać walkę w. 7 Rajdzie Wikinga? Oczywiście, że tak!

Ten rajd cieszy się dobrą opinią i popularnością nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całej Polsce. Docierają do nas głosy, że to najbardziej wyczekiwane wydarzenie rajdowe w całym sezonie, co nas niezwykle cieszy i rekompensuje wiele wysiłku wkładanego w organizację. 

Bazą rajdu ponownie będzie Dzierżoniów, gdzie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane będzie biuro rajdu oraz park serwisowy. Dolny Śląsk i Góry Sowie to dla nas ważne rejony, bogate w historię rajdową i masę odcinków specjalnych. Dlatego cieszy nas to, że mamy wsparcie lokalnych włodarzy i możemy wspólnie działać” – przyznaje Szymon „Wiking” Mazur, dyrektor zawodów.

Lista zgłoszeń jest cały czas otwarta i można jeszcze zapisać się do rajdu. Widnieje na niej już wielu bardzo dobrych zawodników z całej Polski oraz załoga z Niemiec. Mamy również potwierdzenie, że w rajdzie wystartuje także mieszkający na co dzień w Anglii, najmłodszy dotychczasowy mistrz w klasie 3. – Kacper Potyra. Licznie obsadzona jest też najmocniejsza klasa. 
Trasa tegorocznego rajdu będzie bardzo wymagająca. W dodatku rajd odbywa się 26 i 27 listopada, a to może oznaczać przygruntowe przymrozki oraz śnieg na przełęczach Gór Sowich. Zawodnicy pojadą po kultowym oesie Kamionki, zmierzą się z Jodłownikiem „w dół” i w odwrotnym kierunku niż dotychczas przejadą najdłuższy, ponad ośmiokilometrowy oes Dobrocin.

Widowiskowy początek

Uzupełnieniem zmagań będzie oczywiście prolog w centrum Dzierżoniowa, który jest najbardziej widowiskową częścią tego rajdu. Prolog będzie odbywał się pod nazwą Kryterium uliczne „Dla Niepodległej”. Start do próby sportowej zlokalizowany zostanie na Moście Niepodległości w Dzierżoniowie, a meta tuż przed wjazdem do rynku. Przy krętym fragmencie w okolicach Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przygotowane zostaną punkty widokowe dla kibiców, a spiker na bieżąco będzie komentował wydarzenia z trasy. Czas przejazdu tej próby nie jest wliczany do klasyfikacji całego rajdu, ale jego dwukrotny przejazd jest obowiązkowy. Dzięki temu część kierowców decyduje się na widowiskową jazdę, którą najbardziej lubią kibice, a to zapewnia bardzo dobre show” – komentuje Szymon Mazur.

Rajd Wikinga to ostatnia runda MSP Rally Trophy 2022. Zmagania rozpoczną się w sobotę 26 listopada o godzinie 16:30 pierwszym przejazdem prologu. W niedzielę zawodnicy pokonają 3 odcinki specjalne, które przejeżdżane będą trzykrotnie. Zwycięzcę rajdu poznamy w niedzielę wieczorem.

fot. Jakub Rozmus

Przejazd na „prawym” Rally and Race!


Rajd nosi także aspekt charytatywny na rzecz jednego z zawodników. Szczegóły znajdziecie na profilu wydarzenia MSP Rally Trophy. My zachęcamy Was szczególnie do wzięcia udziału w licytacji przejazdu na prawym fotelu Rally and Race. Będzie to nie lada gratka, ponieważ zwycięzca opisze ten przejazd na łamach najbliższego wydania naszego magazynu! Link do licytacji – licytować można wyłącznie w komentarzach posta MSP Rally Trophy!

Przydatne linki:

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jeremy Clarkson – kompilacja dzwonów świeżo upieczonego dziadka [wideo]

Jeremy Clarkson dzwony crash compilation
Jeremy Clarkson - postać, ikona, celebryta. Kiedyś po incydencie na planie "wyleciał" z BBC, ostatnio wyrzucił go...

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here