czwartek, 13 maja, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Rajdy 7 runda Samochodowych Mistrzostw Tychów – kolejny raz bez kibiców

7 runda Samochodowych Mistrzostw Tychów – kolejny raz bez kibiców

8 listopada na torze Fiata została rozegrana już przedostatnia runda cyklu SMT. W związku z tym, że cały kraj został objęty tzw. strefą czerwoną związaną z pandemią koronawirusa kolejny raz impreza odbyła się bez udziału publiczności.

Samochodowe Mistrzostwa Tychów z racji tego, że odbywają się na terenie zamkniętym jako jedna z niewielu cyklicznych imprez odbywa się swoim zaplanowanym rytmie co w tym roku jest rzadkością ( warto wspomnieć o odwołanym rajdzie Wisły, czy Cieszyńskiej Barbórce ). Warunki pogodowe były idealne do jazdy, a piękne listopadowe słońce towarzyszyło zawodnikom podczas pokonywania 3 kilometrowej trasy którą przejeżdżali aż 5-cio krotnie.

W klasie GOŚĆ jadący Fordem Fiesta Jacek Polok i Przemysław Bijadł zajęli pierwsze miejsce. Za nimi był Waldemar Janicki i Łukasz Kozień w BMW e36 a na trzecim miejscu znalazł się Maciej Hawro i Patryk Kielar jadący Hondą Civic.

Pierwsze miejsce w klasie OPEN wywalczył Dariusz Murzyn i Mateusz Masełko w Subaru Legacy, drugie miejsce zajął Piotr Żbikowski i Marcin Bieniak jadący Mitsubishi Lancerem, a podium zamknął Adrian Wichłacz i Błażej Szulc w Fordzie Fiesta.

Klasę K4 bezapelacyjnie wygrał Artur Kobiela i Kamil Wala w Subaru Imprezie i ta załoga zaliczyła również najszybszy przejazd całych zawodów czas – 2:07,78s. Na drugim miejscu w tej klasie uplasowała się załoga Grzegorz i Mateusz Pudełko jadący Mitsubishi Lancer Evo, a top3 zamyka załoga Mateusz Nowak i Artur Stawicki w Mitsubishi Colt.

W najliczniej obsadzonej klasie tych zawodów, czyli w klasie K3 (na liście startowej zgłoszonych było aż 17 załóg ) najszybsza okazała się Honda Civic, którą kierował Przemysław Mendrek z pilotką Justyną Sikorą. Za nimi na drugim miejscu stanął Sebastian Bojdoł i Andrzej Mrowczyk jadący Renault Clio 3 RS, a na trzecim miejscu była załoga Hondy Civic Dawid Tomala i Paulina Kempka.

Klasa K2 również była liczna ( 15 załóg na liście startowej ). Tutaj na najwyższym stopniu podium był Grzegorz Dobrzański i Agnieszka Dobrzańska w Hondzie Civic. Za nimi w Citroenie C2 byli Romuald Stasik i Kamil Nowak, a trzecie miejsce wywalczyli Marcin Gluza z Kamilą Klaczańską w swojej Hondzie Civic.

Łukasz Semik z pilotującym go Krzysztofem Wadasem jadący Fiatem Seicento wygrali klasę K1. Na drugim miejscu również znalazł się Fiat Seicento z załogą Paweł Oślak i Michał Kociołek, a trzecią pozycję zajęła załoga Renault Clio – Jakub Włoch i Grzegorz Żaba.

W klasie RWD najszybszy był Daniel Strojek i Ireneusz Pszczółka w BMW E36 330, kolejni byli Kacper Bieniek i Tomasz Jabłoński – BMW E36, a trzecie miejsce zajęli Michał Parzych i Piotr Śliwa – BMW E36 318Ti.

Zacięta rywalizacja toczyła się w klasie CENTO. Na podium stanęły załogi Fiatów Cinquecento. Najszybszy był Wojciech Najgrodzki i Mateusz Solarczyk, za nimi byli Adam Pawłowski z pilotem Mateuszem Bartosikiem a na trzecim finiszowali Wojciech Książek i Kamila Szczerba.

Ostatnią klasą biorącą udział w rywalizacji była klasa PPC. Zwycięski puchar trafił do załogi Citroena C2 Artura Kłaptocza i Szymona Smalcerza. Jadący Citroenem Saxo Kamil Pniok z Wiktorią Elżbieciak zajęli drugie miejsce, a na trzecim był Leszek Komenda z Kamilem Nowakiem w Citroenie C2.

W klasyfikacji końcowej AVIA MAX ATTACK 2020 po siedmiu rundach liderem jest Łukasz Semik z pilotem Miłoszem Górnym ( K1 ), drugi jest Dawid Tomala i Paulina Kempka ( K3 ), a ostatnie miejsce podium na tą chwilę przypada Pawłowi Oślakowi i Michałowi Kociołkowi ( K1 ). Do rozegrania została jeszcze tylko jedna runda, która planowana jest na mikołajki, 6 grudnia.

Tekst i zdjęcia: Dominika Wójcik

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Urbaniak najszybszy na Slovakiaring

Szymon Urbaniak pojawił się na torze Slovakiaring podczas inauguracyjnej w tym roku odsłony międzynarodowego pucharu Carbonia Cup....

Pierwsze rallycrossowe testy PROTO i Maneykowskiego

1 runda Mistrzostw Polski Rallycross coraz bliżej. Pierwsze testy w szutrowo asfaltowych warunkach odbył także Maciej Maneykowski...

Ponad 120 aut na Mistrzostwa Polski Rallycross i CEZ – lista zgłoszeń

Przed nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn. Ruszają Mistrzostwa Polski Rallycross z Pucharem Polski Autocross oraz FIA...

Startuje Rajd Andaluzji – Polacy ruszają na podbój Hiszpanii

8-kilometrowy prolog rozpocznie dziś długo wyczekiwany Rajd Andaluzji. Na rekordowej i pełnej znakomitych nazwisk liście startowej nie...

Rotax: Powrót na tor po 6 tygodniach

Kierowcy Rotax Max Challenge wrócili na tor po sześciu tygodniach przerwy. W miniony weekend w Słomczynie zaroiło...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...