środa, 1 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności71. edycja Rajdu Polski - zapowiedź

71. edycja Rajdu Polski – zapowiedź

W najbliższych dniach, 26 – 29 czerwca w Polsce i na Litwie odbędzie się długo wyczekiwana przez każdego kibica rajdów 71. edycja Rajdu Polski. Jest to nie lada powód do radości, ponieważ Rajd Polski powrócił w tym roku do kalendarza WRC. To drugi najstarszy po Monte Carlo rajd samochodowy na świecie, który w tym roku będzie siódmą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (FIA World Rally Championship).

71 załóg zgłosiło swoją kandydaturę na 71. Lotos Rajdu Polski. Na malownicze Mazury przyjadą najlepsi kierowcy świata – m.in Sebastian Ogier, Juri-Matti Latvala, Kris Meeke, Mads Ostberg czy też Thiery Neuville. Oczywiście nie zabraknie również polskich kierowców. Na starcie stanie aż jedenaście załóg z Polski, m.in Robert Kubica oraz Krzysztof Hołowczyc.

Nowością podczas tegorocznej edycji Rajdu Polski jest to, że rajd zostanie rozegrany nie tylko na terenie Polski. Po raz pierwszy zawody zostaną rozegrane na terenie dwóch państw – w tym przypadku, zawodnicy na jeden dzień przeniosą się na litewski szuter.

Na czas trwania imprezy przewidziano aż 24 odcinki specjalne o łącznej długości 360 kilometrów. Nie zabraknie również zmagań na doskonale znanym torze Mikołajki, gdzie przejazdy zawodników  odbędą się późnym wieczorem.

Ceremonia otwarcia rajdu odbędzie się nie gdzie indziej jak w urokliwej stolicy Rajdu Polski – Mikołajkach.

5

Zmagania zawodników będziemy oglądać już od czwartkowego poranka, gdzie kibice będą mogli obejrzeć odcinek testowy.  O 15:30 odbędzie się ceremonia startu, po czym zawodnicy udadzą się na pierwsze odcinki specjalne. Czwartkowe popołudnie to dwa odcinki – Miłki i Kruklanki.

Piątek, jest tak zwanym dniem litewskim. Zawodnicy rozpoczną rywalizacje w Polsce, aby następnie udać się na Litwę. Po dwóch OS’ach na Litwie, zawodnicy wracają do Polski – tutaj czeka na nas jeszcze jeden przejazd przez mazurskie szutry, a następnie zmagania na torze w Mikołajkach, które będą zakończeniem drugiego dnia zmagań.

Sobotni dzień jest obfity w liczbę oesowych kilometrów – zawodnicy mają do pokonania 5 odcinków  specjalnych w pierwszej pętli, natomiast w drugiej cztery. Zakończeniem rajdowej soboty jest również przejazd po torze Mikołajki.

Niedziela to ostatni dzień zmagań. Zawodnicy zaczynają od przejazdu dwóch odcinków, które możemy podziwiać również w czwartek – są to ponownie Miłki i Kruklanki. Następnie zmagania na torze w Mikołajkach  i ostatni OS tego radju – Baranowo.

3

Uroczyste zakończenie rajdu oraz dekoracja zwycięzców odbędzie się tym razem na torze Mikołajki.

Miejmy nadzieje, że Rajd Polski pozostanie rundą WRC na kolejne lata. Piękne okolice mazurskich jezior, szutrowe drogi, widowiskowe hopy – czy czegoś więcej może pragnąć każdy rajdowy kibic?

Tekst i fot: Kamil Kotliński

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pierwsza runda Pucharu Świata przed Hołowczycem i Kurzeją

Nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak w Arabii Saudyjskiej gościł najbardziej wymagający Rajd Dakar, jaki kiedykolwiek...

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji
Viaplay od tego sezonu nabyło prawa do transmisji F1. Stacja obiecywała udostępnić wybrane wyścigi oraz skróty za...

Pierwsza prezentacja. Haas zaprezentował barwy na sezon 2023 F1

Amerykański zespół Haas jako pierwszy ze stawki Formuły 1 zaprezentował barwy ekipy na tegoroczny sezon Grand Prix....

Kimi Raikkonen nie nudzi się na emeryturze. Spłodził kolejnego potomka

Kimi Raikkonen i jego rodzina
Kimi Raikkonen zapowiadał, że zamierza poświęcać więcej czasu rodzinie. Owoce jego obietnic można zobaczyć na najnowszym zdjęciu...

Toyota pracuje nad sportową odmianą… Priusa?

Toyota
Samochody z motorsportowym "zacięciem'' i... kilkoma dodatkami prosto z wyczynowych wersji sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Nic...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here