77 minut ostrej jazdy non stop!

Nowa formuła – wyścig z czasem, czyli II runda SJCAM SUPER RALLY 77 / II runda Pucharu Can-Am 77, Tor BKM Dębska Wola – Morawica, 20-22.04.2018.

001 002 003 00490 załóg z całej Polski stanęło do rywalizacji w wyścigu rodem formuły F1 na technicznym torze motocrossowym Brzezińskiego Klubu Motorowego BKM w Dębskiej Woli i krętym odcinku na terenach gminy Morawica. To były dni pełne emocji, walki nie tylko z czasem, ale i z konkurencją, której oddech zawodnicy czuli na własnych plecach! Tak! Tym razem zawodnicy stanęli do rywalizacji o podium w jednej linii, ramię w ramię. Walka z kurzem, własnymi słabościami. Tutaj bardzo liczyło się przygotowanie fizyczne, upał też dawał popalić. Kibice mogli podziwiać piękne loty zawodników, którzy z przemierzając kolejne pętle coraz pewniej czuli się na wynoszących pod samo niebo hopkach. Specyfika trasy sprzyjała tym razem załogom prowadzącym pojazdy o dużej mocy i osiągających wysokie  prędkości maksymalne. Emocji sportowych i zwrotów akcji jak zwykle nie zabrakło. Kilka teamów boleśnie doświadczył sportowy pech awarii, a dla kilku innych droga okazała się zbyt wąska.

005 006 007 008

Dzięki przychylności i nieocenionej pomocy Władz Miasta i Gminy Morawica, właścicielom Toru BKM i firmie Tombet udało się wytyczyć 7 kilometrową pętlę. Baza, park maszyn i zaplecze gastronomiczne ulokowane zostały w miejscu, gdzie wytyczony był start do pętli, co umożliwiło sprawną organizację eliminacji.

009 010 011 012 013

W ramach serii SJCAM Super Rally 2018 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power – zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasie SSV, SSV Turbo mieli szansę powalczyć o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w II rundzie Pucharu Can-Am Super Rally 77.

021 022 023 024 025


Dwudniowe zmagania zakończone zostały ogłoszeniem wyników i rozdaniem
nagród przez Władze Miasta i Gminy Morawica oraz Sponsorów i reprezentantów firm
SJCAM oraz Sempler. Zawodnicy w klasie moto walczyli m.in. o fotel firmy Quersus, a w klasie Quad 2×4 o komplet opon do quada z firmy oponyquad.pl. Tradycyjnie już zawodników w klasach quad i SSV obdarowała firma Taurus Sea Power – dystrybutor pojazdów firmy Can-Am BRP, firma SJCAM – kamerkami sportowymi i sprzętem nagłośnieniowym, firma
Teehonled Polska – zestawami oświetlenia LED, Inflandia – pufami, firma Hiro sprzętem i akcesoriami komputerowymi, natomiast Yato – profesjonalnymi zestawami narzędzi. Zawodnicy otrzymali również kosmetyki samochodowe GS27 i piękne kryształy od Huty Szkła Zawiercie.

Wypowiedzi Zawodników po II rundzie SJCAM SUPER RALLY 77 / II rundzie Pucharu Can-Am 77:

I miejsce w klasie Quad 2×4 w II rundzie SJCAM SUPER RALLY 77 – Mirosław Wojnowski – 11 okrążeń w czasie 1:11:27.318. Najlepszy czas okrążenia: 6:23.574

07 011 010 09 08Mirosław Wojnowski:

Formuła SJCAM Super Rally 77 to typ zawodów jaki lubię najbardziej. Znaczący był start – na pełnym gazie, tak by przesłaniającym widoczność kurzu jechać na początku i nie popełnić błędu. Konkurencja była dosyć mocna, dobrą jazdę pokazali mistrz i wicemistrz enduro z 2017 roku. Organizacja wyścigu i atmosfera na najwyższym poziomie. Ścigam się już kilka lat i zawsze lubiłem w tym sporcie adrenalinę, rywalizację, a przede wszystkim… lubię wygrywać.


I miejsce w klasie Quad 4×4 w II rundzie SJCAM SUPER RALLY 77 / II rundzie Pucharu Can-Am 77 – Adam Krysiak – 10 okrążeń w czasie 1:10:09.166. Najlepszy czas okrążenia: 6:46.051

Adam Krysiak:

Bardzo lubię jeździć w Cross Contry 1,5 godz., więc ta formuła  bardzo mi odpowiada. Jak jechać żeby wgrać? To ciężkie pytanie, zwłaszcza, że wystartowałem ostatni 🙂 🙁 Pomimo małej widoczności, trzeba ryzykować  i przebijać się do przodu. Zawodników w naszej klasie było dużo, myślę, że przyjechali jedni z najlepszych w 4K, a rywalizacja była  jeszcze większa. Organizacja bardzo dobra, a atmosfera jak zwykle świetna. Moja przygoda z motorsportem zaczęła się dawno. Jako nastolatek jeździłem w rajdach, Mistrzostwach Polski w wyścigach płaskich  i górskich,  potem ścigałem się motorem po torach w Europie, a teraz jestem tu gdzie jestem, czyli na Quadzie 🙂

I miejsce w klasie Super Sport pow. 150 KM w II rundzie SJCAM SUPER RALLY 77 – Ignacy Lenkiewicz / Krzysztof Kotowski – 11 okrążeń w czasie 1:14:10.453. Najlepszy czas okrążenia: 6:38.805.

022 026 025 024 023

Ignacy Lenkiewicz:

Formuła wyścigu 77 minut bardzo fajna, trasa ułożona ciekawie, odcinki trialu i dłuższe proste to coś, co lubimy najbardziej. Sam rajd Super Rally to świetny pomysł, różne miejsca, ciekawe trasy, każdy jest w stanie pokazać się ze swojej najsilniejszej strony. Jak należało jechać, by osiągnąć dobry wynik? Nie ma recepty na dobry wynik. Pierwsze dwa okrążenia jechaliśmy bardzo ostrożnie w celu zapoznania trasy i wyłapania niebezpiecznych miejsc, nawet trochę tracąc do załóg jadących przed nami. Następnie, zaczęliśmy przyspieszać i udało się dochodzić załogi, które wystartowały przed nami. Samochód był posłuszny jak nigdy wcześniej, zawieszenie w końcu zostało dopracowane. Sama przyjemność z jazdy.
Konkurencja w klasie jak zawsze bardzo silna, doświadczone załogi. Zawsze z szacunkiem podchodzę do kolegów na starcie i każdą załogę traktuje bardzo poważnie. Zresztą myślę, że wszyscy bardzo sie szanują, co było świetnym przykładem na trasie. Wszystkie załogi, jak je doszliśmy, to ustępowały miejsca, gdy się tylko o to upomnieliśmy.

Organizacja Super Rally jak zawsze na wysokim poziomie, regulamin nie podlega dyskusji, wszystko jest jasne, sędziowie są w miejscach w których powinni być, pomiary czasu to rewelacja, wszystko jest wiadome po zjechaniu na metę. Atmosfera jest koleżeńska, można liczyć na pomoc z każdej strony.

W rajdach jeździmy od około 10 lat. Wcześniej głównie rajdy przeprawowe, gdzie zdobyliśmy duże doświadczenie i uznanie w środowisku, jak też odniesionych wiele sukcesów. Zawsze mnie ciągnęło do tego typu rajdów jak Super Rally, dlatego już drugi rok biorę w nich udział. Jeszcze rok wcześniej myślałem, że jednak to nie dla mnie, ale po zajęciu 2. miejsca w SR w Wąchocku stwierdziłem, że jednak typ naszego samochodu doskonale nadaje się do szybkiej jazdy i można osiągać czołowe wyniki.

I miejsce w klasie Quad 4×4 w II rundzie SJCAM SUPER RALLY 77 / II rundzie Pucharu Can-Am 77 – Mariusz Ornat / Sławomir Klocek – 12 okrążeń w czasie 1:13:23.101. Najlepszy czas okrążenia: 5:54.414.

Mariusz Ornat:

Dla mnie był to przedni wyścig i bardzo mi się podobał! Wiadomo z jakich przyczyn, po prostu pudło! Nie ma recepty na wygraną, na sukces składa się kilka rzeczy: lepszy dzień, troszkę treningu z team’em, wymiana poglądów o technice jazdy, rozłożenie sił na cały oes czasowy 77 min. A jeżeli chodzi o konkurencje, to startowali bardzo wymagający i bardzo doświadczeni rywale, przyjaciele i koledzy. Na torze rywalizacja i szacunek do siebie nawzajem. Oczywiście każda załoga dawała z siebie wszystko. Uważam, że atmosfera i organizacja na Super Rally jest na profesjonalnym poziomie i niejeden organizator mógłby się uczyć…. a co ja będę pisał, trzeba tam być, żeby to poczuć!!! Moja pasja wyszła z Perfect Moto i kolegów z team’u. To oni mnie namówili! Artur Brzozowski zabrał mnie parę razy na rajd Maroko, a Piotr Adamczyk wciągnął mnie do rajdów i tak jeżdżę już drugi rok w rajdach Super Rally, gdzie jest zajebisty organizator i pomysłów co niemiara!!! Pozdrawiam wszystkich zawodników i organizatorów – życzę wytrwałości w tym co dla nas robicie.

I miejsce w klasie Sport do 150 KM w II rundzie SJCAM SUPER RALLY 77 – Stanisław Kajdy / Anna Kajdy – 11 okrążeń w czasie 1:16:10.515. Najlepszy czas okrążenia: 6:46.816.

012 016 015 014 013

Stanisław Kajdy:

77 minut jest nową, bardzo wymagająca formułą jazdy. Przygotowanie samochodu jak zawsze według zasady: bez awarii do mety, ale fizyczne przygotowanie kierowcy i pilota tym razem było bardzo ważne – kurz, gorąco, szybkie proste, techniczne zakręty w lesie, hopki na torze wymagały maksymalnej koncentracji. Staraliśmy się utrzymywać równe tempo, na każdym okrążeniu biorąc pod uwagę możliwości rajdowe Defendera. Baliśmy się uszkodzić auto na hopkach czy drzewach. Przez cały rajd nie wiedzieliśmy jak jadą inni zawodnicy, ścigaliśmy się z Patrolem i kilku zawodników wyprzedziliśmy, ale na prostych widzieliśmy, że inni też zdrowo cisną i nie można nic odpuścić z gazu. W mojej kilkuletniej przygodzie z motorsportem był to jeden z ciekawszych rajdów, trudny organizacyjnie, ale Super Rally dało radę – zero przestojów i jak zawsze atmosfera super.

III miejsce w klasie Sport do 150 KM w II rundzie SJCAM SUPER RALLY 77 – Marcin Tęczar / Tomasz Fąfara – 10 okrążeń w czasie 1:13:53.809. Najlepszy czas okrążenia: 7:02.582

Marcin Tęczar:

Druga runda SJCAM Super Rally 77 / Tor BKM Dębska Wola / Morawica to pierwszy mój udział w rajdzie swoim samochodem, który uważam za zaliczony pozytywnie! Bardzo fajna trasa, parę hopek, zakrętów, zróżnicowany teren, który udało się przejechać bez większych problemów uważam za bardzo fajny rajd na który nie omieszkam pojechać w przyszłym roku. Żeby osiągnąć dobry wynik należało jechać szybko i sprawnie, pokonywać zakręty leśne szybciej niż konkurencja i gonić przeciwników. Oczywiście ważne było pełne skupienie i koncentracja, żeby nie narobić szkód sobie i innym. Konkurencja (7 załóg) w mojej klasie Sport do 150 koni była bardzo dobrze przygotowana do rajdu. Ale trafiały się też drobne, większe lub mniejsze usterki samochodów, które niektóre załogi wykluczyły z rywalizacji. Jadąc swoim Suzuki x90, byłem w pełni skupiony i skoncentrowany i debiut zaliczam do udanych, bo udało się stanąć na podium! Zająłem trzecie miejsce! Dla mnie rewelacja! Poprawię się i przygotuję bardziej do kolejnych rund. Myślę, że uda się zająć nawet troszkę lepsze miejsce. Organizacja i przygotowanie wyścigu, który się odbył w Morawicy, było zapięte na ostatni guzik. Atmosfera, która panowała na rajdzie i panuje w Super Rally jest bardzo fajna, mile nastawione do siebie załogi oraz miła atmosfera ze strony organizatora. Siadając za kierownicą w wieku 10 lat za stery Fiata 125p, zwanego potocznie dużym Fiatem, czułem, że polubię jazdę samochodem. Od tamtej pory nic się nie zmieniło, dalej lubię jeździć. A co do styczności z motorsportem, to przygoda zaczęła się nie tak dawno temu, bo w 2016 roku – pierwszy mój wyjazd w roli pilota na rajd w Wąchocku z kolegą w klasie Sport do 150 koni Suzuki Jimny. Później w 2017 roku kolejny rajd z tym samym kolegą był w Tarnowie – MultiClub139 edition, gdzie bardzo mi się podobała trasa i tam też uczestniczyłem w roli pilota, ale już w klasie Sport powyżej 150 KM kolejne to SR w Działoszynie niedaleko Łodzi i kolejna edycja MultiClub 139. Od tamtej pory dążyłem do tego, żeby zakupić swój samochód i spróbować sił jako kierowca I. W końcu się udało, mam samochód i po pierwszym rajdzie jestem zadowolony i dumny z siebie, że udało mi się zająć trzecie miejsce. Co do kolejnych edycji Super Rally – zobaczymy. Postaramy się przygotować i spróbować sił w innych edycjach. Może się uda zająć znowu jakieś miejsce.

ZwycięzcyII rundy SJCAM SUPER RALLY 77, Tor BKM Dębska Wola / Morawica, 20-22.04.2018:

KLASA MOTO:

 1. Rafał Bracik / 12 okrążeń, czas: 1:14:47.005 0

 2. Damian Musiał / 12 okrążeń, czas:1:15:04.165 0

 3. Aleksander Bracik / 11 okrążeń, czas: 1:11:01.688

KLASA QUAD 2×4:

 1. Mirosław Wojnowski / 11 okrążeń, czas: 1:11:27.318 0

 2. Marcin Nawrot / 11 okrążeń, czas: 1:11:40.647 0

 3. Damian Bień / 11 okrążeń, czas:  1:16:22.135

KLASA QUAD 4×4:

 1. Adam Krysiak / 10 okrążeń, czas:  1:10:09.166 0

 2. Przemysław Dąbek / 10 okrążeń, czas:  1:10:52.510 0

 3. Tomasz Kasprzak / 10 okrążeń, czas:  1:11:43.690

SSV:

 1. Piotr Cierzniewski / Michał Czekałowski / 11  okrążeń, czas: 1:12:28.973 0

 2. Mateusz Dzwończyk / Mirosław Dzwończyk 11 okrążeń, czas: 1:13:41.114

 3. Waldemar Grudzień / 10 okrążeń, czas: 1:10:31.769

SSV Turbo:

 1. Rafał Papkala / Adam Krawczyk / 12 okrążeń, czas: 1:12:57.180 0

 2. Łukasz Łach / Dorota Łach / 12 okrążeń, czas: 1:13:17.969 0

 3. Mariusz Ornat / Sławomir Klocek / 12 okrążeń, czas:  1:13:23.101

KLASA BUGGY

 1. Magdalena Zielińska

KLASA SPORT DO 150 KM:

 1. Stanisław Kajdy / Anna Kajdy / 11 okrążeń, czas: 1:16:10.515 0

 2. Marcin Kruszewicz / Emil Zabilski / 10 okrążeń, czas: 1:10:28.187 0

 3. Marcin Tęczar / Tomasz Fąfara / 10 okrążeń, czas: 1:13:53.809

KLASA SPORT POW. 150 KM:

 1. Maciej Czarniecki / Paweł Kulikowski / 11 okrążeń, czas: 1:14:51.265 0

 2. Daniel Witasik / Karol Bukowski / 11 okrążeń, czas: 1:15:04.058 0

 3. Krzysztof Staniek / Robert Staniek / 11 okrążeń, czas: 1:15:28.219

KLASA SUPER SPORT DO 150 KM:

 1. Mateusz Piekiełko / Maciej Kozłowski / 11 okrążeń, czas: 1:15:37.141 0

 2. Dariusz Skubis / Agnieszka Skubis / 10 okrążeń, czas: 1:13:12.094

KLASA SUPER SPORT POW. 150 KM:

 1. Ignacy Lenkiewicz / Krzysztof Kotowski / 11 okrążeń, czas: 1:14:10.453 0

 2. Marcin Proszkowski / Arkadiusz Gadziała / 11 okrążeń, czas: 1:15:58.437 0

 3. Arkadiusz Krzemień / Piotr Marzec / 10 okrążeń, czas: 1:08:37.000

Zwycięzcy/ II rundy Pucharu Can-Am 77, Tor BKM Dębska Wola / Morawica, 20-22.04.2018:

KLASA QUAD 2×4

 1. Adam Goński / 10 okrążeń, czas: 1:12:30.893

KLASA QUAD 4×4:

 1. Adam Krysiak / 10 okrążeń, czas:  1:10:09.166 0

 2. Przemysław Dąbek / 10 okrążeń, czas:  1:10:52.510 0

 3. Tomasz Kasprzak / 10 okrążeń, czas:  1:11:43.690

SSV:

 1. Rafał Papkala / Adam Krawczyk / 12 okrążeń, czas: 1:12:57.180 0

 2. Łukasz Łach / Dorota Łach / 12 okrążeń, czas: 1:13:17.969 0

 3. Mariusz Ornat / Sławomir Klocek / 12 okrążeń, czas:  1:13:23.101

 027 031 030 029 028

Szczegółowe wyniki:

https://wyniki.motoresults.pl/pl/2018/Cross-Country/Inne/Super-Rally-77-Runda-II/e_2397

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: SJCAM, Sempler, E’NOD Audio, Miasto i Gmina Morawica, Tor BKM w Dębskiej Woli, Tombet, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can Am, Taurus Sea Power, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, Hiro, NTT System, YATO, Teehonled Polska, Inflandia, kosmetyki samochodowe GS27, Line-X, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, Customic, Rota-Med, Sami Swoi.


Szczegółowe informacje na stronie organizatora: 
www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

032 036 035 034 033

inf.pras.