poniedziałek, 17 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności77 Rajd Polski bez kibiców

77 Rajd Polski bez kibiców

Największa i kluczowa impreza w sezonie czyli Rajd Polski coraz bliżej. Wszyscy zastanawiamy się jak będzie wyglądać to wydarzenie przy obecnej epidemii. Niestety nawet jeśli Rajd Polski odbędzie się normalnie z punktu widzenia zawodnika to z punktu widzenia widza tej normalności nie uświadczymy.

Organizator w odpowiedzi na liczne zapytania wydał oświadczenie i nie pozostawił złudzeń. W obecnej sytuacji epidemicznej 77 Rajd Polski odbędzie się bez publiczności.

„Stosując się do obowiązującego obecnie prawa w dokumentach tych nie przewidziano obecności kibiców na trasie zawodów. Na obecnym etapie przygotowań do rajdu organizator nie przewiduje zatem stworzenia stref kibica, parkingów dla kibiców czy sprzedaży biletów. Zgodnie z zapisami Załącznika S do Międzynarodowego Kodeksu Sportowego, FIA nie dopuszcza również (tak jak w innych zawodach międzynarodowych tej rangi) obecności kibiców w Parku Serwisowym.” – podaje w komunikacie organizator.

Ewentualne zmiany muszą zapaść odpowiednio wcześniej, aby organizator mógł zrobić korektę dokumentacji. Więc zmiana przepisów na kilka dni przed startem pierwszej załogi nie zmieni już sytuacji.

Oczywiście przypilnowanie dziesiątek kilometrów dróg będzie praktycznie nie możliwe. Z tego wszyscy zdają sobie sprawę. Nie wiadomo też jak będzie zachowywać się obsługa i sędziowie i inne służby wobec kibiców, którzy i tak przyjadą na rajd. Jednak jeśli wydarzenie oficjalnie odbędzie się bez publiczności to uniemożliwione będzie wejście np. na tor Mikołajki, do Parku Maszyn czy hucznie zapowiadany finał na ulicy Karowej. Taka sytuacja to także ogromny cios dla organizatora bo nie będzie funduszy z biletów co stanowi nie małą część budżetu oraz słabszą promocję regionu, którego władze są zaangażowane od lat w Rajd Polski.

Zobacz komunikat organizatora

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DARVIT 9 Walimska Zimówka 22-23.01.2022

DARVIT 9 Walimska Zimówka
DARVIT 9 Walimska Zimówka - przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące imprezy, która odbędzie się na odcinkach...

SuperOES Tor Poznań – runda 6 – wyniki i on-board

SuperOES Tor Poznańa
SuperOES na Torze Poznań kończy sezon 2021 szóstą rundą, 15 stycznia 2022. W klasyfikacji generalnej znalazło się...

Hyundai, Ford i Toyota zaprezentowały hybrydowe auta WRC Rally1

Podczas oficjalnej prezentacji w Salzburgu w futurystycznym budynku należącym do Red Bulla - Hangar 7 auta hybrydowe...

3 rotorowy silnik wankla i 11.000rpm w Peugeocie 205

Terenowy Peugeot 205 Proto z centralnie zamontowanym 3 rotorowym silnikiem wankla 20B. Kręci się do 11.000 obrotów....

Ford Puma Rally1 Hybrid – testy przed Monte Carlo

Zimowe testy Forda Pumy Rally1 Hybrid przed Rajdem Monte Carlo 2022. A poniżej część druga z nocnym...

NAJPOCZYTNIEJSZE