poniedziałek, 17 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności77 Rajd Polski oficjalnie bez stref dla kibiców

77 Rajd Polski oficjalnie bez stref dla kibiców

Jak podaje organizator 77 Rajdu Polski wydarzenie odbędzie się bez stref publiczności. Wiec mimo złagodzenia obostrzeń i organizacji w całości na świeży powietrzu oznacza to, że przynajmniej oficjalnie publiczności na rajdzie nie będzie.

Na tą chwilę nie wiadomo jak w praktyce służby będą reagować na obecność publiczności bo można być niemal pewnym, że miłośnicy rajdów wybiorą się na Mazury w tym roku. Brak stref kibica oznacza na pewno utrudnienia w dojeździe czy brak parkingów. Odcięta dla publiczności będzie za pewne Strefa Serwisowa oraz Tor Mikołajki. Taki stan sytuacji organizator tłumaczy koniecznością złożenia odpowiednich dokumentów w wyznaczonym terminie, a wytyczne obostrzeń cały czas się zmieniają.

Treść oficjalnego komunikatu:

Komitet Organizacyjny ORLEN 77. Rajdu Polski informuje, że pomimo częściowego złagodzenia ograniczeń wynikających z ogłoszonego na terenie Polski stanu epidemii COVID-19 tegoroczne zawody odbędą się bez udziału kibiców.

W związku z powyższym organizator rajdu nie przewiduje wyznaczania stref dla kibiców przy trasie rajdu, w tym na torze Mikołajki Arena oraz na ostatnim odcinku specjalnym, który odbędzie się w Warszawie przy ulicy Karowej.

Wynika to z faktu, że wszelkie dokumenty, które zostały złożone do stosownych władz kilka tygodni temu musiały uwzględniać regulacje obowiązujące w tym czasie. Zmiana uzgodnień prowadząca do otrzymania zgody na imprezy masowe nie jest już możliwa z przyczyn proceduralnych.

Jak co roku zachęcamy do śledzenia rywalizacji za pośrednictwem radia rajdowego, strony internetowej rajdu oraz profilu FB. Finałowy odcinek specjalny – OS-14 Stulecie Rajdu Polski będzie również transmitowany „na żywo” w telewizji.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DARVIT 9 Walimska Zimówka 22-23.01.2022

DARVIT 9 Walimska Zimówka
DARVIT 9 Walimska Zimówka - przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące imprezy, która odbędzie się na odcinkach...

SuperOES Tor Poznań – runda 6 – wyniki i on-board

SuperOES Tor Poznańa
SuperOES na Torze Poznań kończy sezon 2021 szóstą rundą, 15 stycznia 2022. W klasyfikacji generalnej znalazło się...

Hyundai, Ford i Toyota zaprezentowały hybrydowe auta WRC Rally1

Podczas oficjalnej prezentacji w Salzburgu w futurystycznym budynku należącym do Red Bulla - Hangar 7 auta hybrydowe...

3 rotorowy silnik wankla i 11.000rpm w Peugeocie 205

Terenowy Peugeot 205 Proto z centralnie zamontowanym 3 rotorowym silnikiem wankla 20B. Kręci się do 11.000 obrotów....

Ford Puma Rally1 Hybrid – testy przed Monte Carlo

Zimowe testy Forda Pumy Rally1 Hybrid przed Rajdem Monte Carlo 2022. A poniżej część druga z nocnym...

NAJPOCZYTNIEJSZE