Już w najbliższy weekend 14-15 maja odbędzie się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN. Zawody rozgrywane na Podkarpaciu to nowy rajdowy cykl w Polsce – Rajdowe Mistrzostwa Południa. Będzie to impreza o randze RO i KJS. 

Bazą imprezy będzie podrzeszowska Boguchwała, która w 2015 roku gościła uczestników popularnego Rajdu Rzeszowskiego – starszego i większego „brata” Rajdu Rzeszowiak. Osiem odcinków specjalnych, które zdecydują o wynikach rajdu, zostanie rozegranych w niedzielę, 15 maja, jednak rajdowe emocje będzie można przeżywać już dzień wcześniej. W sobotę, 14 maja, w samym centrum Boguchwały, odbędzie się nie wliczany do wyników zawodów prolog – Kryterium Boguchwały. Po nim załogi pojawią się na urokliwym rynku w Boguchwale, by wziąć udział w uroczystej ceremonii startu.

Zobacz też: 2 Runda Tarmac Masters 2022, czyli 2. Nysa Rally 2022 – wyniki

W niedzielnym programie zawodów nie zabraknie wymagających prób sportowych znanych z Rajdu Rzeszowskiego. Zawodnicy trzykrotnie pojawią się na odcinku Lubenia (7,94 km). Dwukrotnie zmierzą się z próbą Boguchwała (1,64 km), zorganizowaną na trasie sobotniego prologu, oraz zapętlonym odcinkiem Niechobrz (7,87 km). Na koniec zmagań organizatorzy zaplanowali dodatkowo punktowany OS, tzw. Power Stage, który odbędzie się na blisko 4-kilometrowym fragmencie próby Niechobrz. Meta oraz  wręczenie nagród 8. Rajdu Rzeszowiak HOFFMAN odbędzie się na rynku w Boguchwale, o godz. 16:05.

Łączna długość ośmiu odcinków specjalnych rajdu to prawie 47 kilometrów, a razem w prologiem ponad 48 km. Całkowita trasa, wraz z dojazdówkami to prawie 185 kilometrów.

Poza licencjonowanymi zawodnikami z trasą tegorocznego „Rzeszowiaka” mierzyć się będą również amatorzy – uczestnicy 3. rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Dla nich przygotowano 6 prób o łącznej długości blisko 12 km.