wtorek, 4 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEAcropolis Rally of Gods. Lista startowa 10. rundy WRC bez Polaków

Acropolis Rally of Gods. Lista startowa 10. rundy WRC bez Polaków

Acropolis Rally of Gods startuje na początku września. Już wiemy kto pojawi się na starcie historycznej greckiej rundy w ramach WRC. Niestety tym razem zabraknie w niej polskich załóg.

Grecka runda wchodząca w skład światowego czempionatu wróciła do kalendarza w zeszłym roku. Póki co umowa z promotorem potrwa do 2023 roku. Już za kilka tygodni (8-11 września) kibice będą mogli oglądać 70 załóg na wymagających odcinkach specjalnych ulokowanych w Grecji Środkowej.

Zobacz: Dani Sordo wraca na oesy. Pojedzie samochodem Rally1

Tegoroczną bazą będzie Lamia, ale odcinki będą przebiegać również przez Ateny i okolice Kanału Korynckiego. Organizatorzy przygotowali szesnaście odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 307 kilometrów.

Acropolis Rally of Gods 2022
Acropolis Rally of Gods 2022

Na liście zgłoszeń zameldowało się 70 załóg. W czołówce nie zabrakło fabrycznych ekip. Toyota wystartuje w składzie: Kalle Rovanpera, Jonne Halttunen, Elfyn Evans, Scott Martin, Esapekki Lappi, Janne Ferma, Takamoto Katsuta i Aaron Johnston.

W ekipie Hyundaia na pokładzie rajdówek pojawią się Ott Tanak, Martin Jarveoja, Thierry Neuville, Martijn Wydaeghe, Dani Sordo, Candido Carrera. Natomiast Oliver Solberg i Elliott Edmondson odpoczną podczas tej rundy.

Przeczytaj koniecznie: Nowe marki zainteresowane WRC. Na liście Skoda, Alpine, Stellantis

Zespół M-Sport Ford podstawi na greckie odcinki specjalne aż sześć egzemplarzy Pumy Rally1. W tym sezonie czwarty start zaliczy Sebastien Loeb i Isabelle Galmiche. Oprócz nich w Grecji pojawia się Craig Breen i Paul Nagle, Gus Greensmith i Jonas Andersson, Adrien Fourmaux i Alexandre Coria, Pierre-Louis Loubet i Vincent Landais oraz Jourdan Serderidis i Frederic Miclotte.

Acropolis Rally of Gods 2022
Acropolis Rally of Gods 2022

Brak polskich załóg na liście startowej

W WRC 2 wystartuje aż 35 duetów, ale wśród nich zabraknie Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Polski kierowca dotychczas całkiem dobrze radził sobie na greckich szutrach w ramach mistrzostw Europy. W zeszłym roku wygrał nawet kategorię WRC3. Nieobecność w Finlandii, Belgii oraz Grecji powoduje, że Lotos Rally Team powinien zameldować się w Nowej Zelandii, Hiszpanii i Japonii, jeśli chce zaliczyć regulaminowe siedem startów.

Na listach brakuje też Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Ekipa Orlen Team rozważała start w tej rundzie, ale wszystko wskazuje na to, że skoncentrowano się na nadchodzącej Hiszpanii. Jeśli zespół nie wystartuje w Nowej Zelandii lub Japonii to debiutancki sezon 2022 dla Marczyka będzie składać się z sześciu rund.

W stawce WRC 2 nie zabrakło natomiast liderów rankingu – Andreasa Mikkelsena i Torsteina Eriksena. Za nimi ustawili się Yohan Rossel i Valentina Sarreauda. Na liście znalazł się również Teemu Suninen i Mikko Markkula.

Finałowa runda w kategorii JWRC (WRC 3 Junior) będzie się składać z sześciu załóg. Na samym szczycie ustawiono tam Samiego Pajariego i Enni Malkonen.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE