Adam Jurczyk przed kolejnym wyzwaniem w RallyN

Jurczyk
fot. Adam Jurczyk - archiwum prywatne

Na starcie Valvoline Rajdu Małopolski pojawi się kierowca znany do tej pory głównie z cyklu RMPZ – Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Adam Jurczyk zaliczy drugi występ w Picanto RallyN.

Do startu w 4. edycji Rajdu Małopolski zgłosiło się blisko sto załóg, a przeszło trzydzieści z nich zmierzy się w ramach Rajdowych Mistrzostw Południa. Na oesach wytyczonych wokół Wadowic pojawi się kilkanaście załóg dysponujących maszynerią Rally3. Jedną z nich będą Adam Jurczyk oraz Artur Janowski – reprezentanci kategorii RN3 w pucharowej Kii Picanto.

W bieżącym sezonie Jurczyk pilotowany przez Artura Janowskiego zaliczył jeden, oficjalny start. Załoga Kii Picanto RallyN wystartowała w Rajdzie Nyskim, rundzie kandydackiej do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2025. Panowie zameldowali się na trzecim miejscu kategorii RN3, trzynastym w cyklu RMP oraz dwudziestym w „generalce” imprezy. W ubiegłym roku Jurczyk pilotowany przez Milewicza wywalczył srebro klasy 1. w RMPZ.

Zobacz też: MPAC Junior Cup: młodzież zdobywa Srebrną Górę, triumf Domonia

Jedziemy zdobywać doświadczenie na najtrudniejszych odcinkach specjalnych w obecnym kalendarzu Mistrzostw Polski. To ogromny zaszczyt móc rywalizować wspólnie z zespołami jeżdżącymi w czołowych klasach. Dla nas liczy się meta, ostra rywalizacja w naszej grupie oraz zabawa wszystkich kibiców, którzy będą z nami w najbliższych dniach. To naprawdę nas napędza – czujemy z Arturem bardzo pozytywny odbiór i wsparcie dla naszej ekipy po debiucie w Rajdzie Nyskim. Dziękujemy i postaramy się pokazać z możliwie jak najlepszej strony w Wadowicach. Nasze starty nie byłyby możliwe bez partnerów – pasjonatów tego sportu, z którymi wspólnie rozwijamy nasz projekt. Adrenalina daje się już we znaki, nie możemy usiedzieć na miejscu, chcemy już wskoczyć do rajdówki… Trzymajcie kciuki!”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.