Adam Małysz V-ce Mistrzem Polski w Rajdach Terenowych

Były skoczek narciarski, a obecnie kierowca rajdowy. Wydawałoby się, że dyscypliny skrajnie różne, prawda? Wielkie skoczek rajdowcem? Jakże to tak? A jednak, okazuje się, że ogromna pracowitość, filozofia bycia sportowcem z krwi i kości, co oznacza ogromne wymagania dla siebie i niesamowitą dyscyplinę, a także pokora i skromność sprawiają, że Adam Małysz w terenówkach ze startu na start radzi sobie coraz lepiej. A coraz lepiej, oznacza 3 miejsce w Rajdzie Żagań Master Race i tytuł Wicemistrza Polski w Rajdach Terenowych. Nie było by to oczywiście możliwe bez wspaniałego pilota, który miał także wielki wkład w wysokie miejsce Małysza na ostatnim Dakarze. Sam zainteresowany wielokrotnie wypowiadał się o ogromnym wkładzie i wiedzy Rafała Martona w swoje wyniki. Jak to mówią: wszystkie tryby muszą ze sobą współpracować, a tak bez wątpienia jest w przypadku załogi Toyoty Hilux w barwach Orlen Teamu.

Na Rajdzie Żagań komplet zwycięstw OES-owych zgarnął Miroslav Zapletal wyprzedzając na ostatnim odcinku specjalnym Adama Małysza jedynie o 32 sekundy. W Rajdach płaskich przepaść, w terenowych niewielka różnica czasowa.

Oto wypowiedź Adama Małysza po rajdzie:

     „Ze względów formalnych nie mogliśmy przejechać zaplanowaną wcześniej na dzisiaj trasą. Rywalizowaliśmy więc na tym samym OSie co wczoraj. Droga była mocno wyjeżdżona i pojawiły się na niej koleiny. Niestety nie było możliwości, abyśmy na tak krótkim przejeździe dogonili lidera. Daliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy do końca i jesteśmy zadowoleni z wyniku. Wcześniej wywalczyliśmy Mistrzostwo CEZ, teraz wracamy z Wicemistrzostwem Polski. Myślę, że ten sezon możemy zaliczyć jako bardzo udany. Teraz skoncentrujemy się już wyłącznie na przygotowaniach do rajdu Dakar.”

 

Wyniki końcowe Żagań Master Race:
1. Miroslav Zapletal/Maciek Marton (CZ/PL) Hummer H3 Evo 2:04.54
2. Łukasz Kormornicki/Artur Kołodziej (PL) Mitsubishi L200 +3.45
3. Adam Małysz/Rafał Marton (PL) Toyota Hilux +4.53
4. Zdenek Porizek/Marek Sykora (CZ/SK) Hummer H3 Evo II +6.13
5. Piotr Białkowski/Bartosz Białkowski (PL) Nissan D22 +20.39 (1. TH)
6. Tomas Kasparek/Ladislav Kucera (CZ) Isuzu Evo Racing +31.58
7. Robert Łyżwa/Michał Krotiuk (PL) Range Rover +40.34 (2. TH)
8. Mariusz Andrych/Michał Trzciński (PL) Toyota Land Cruiser +49.55 (1. T2)
9. Łukasz Lechowicz/Łukasz Solecki (PL) Nissan Navara +52.12 (2. T2)
10. Tomasz Piec/Remigiusz Klein (PL) Nissan Navara +1:10.21 (3. T2)
Punktacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych
1. Zapletal 142
2. Małysz 136
3. Komornicki 112
4. Dąbrowski 69
5. Porizek 51
6. Wasiak 39
7. Horansky 31
8. Grajek 29
9. Lonyai 27
10. Paska  26
Gratulujemy i czekamy na Dakar!
A na koniec mały bonus: