środa, 1 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościAdam Rzepecki po 2 rundzie VWCC

Adam Rzepecki po 2 rundzie VWCC

Pewna i równa jazda Adama Rzepeckiego podczas drugiej rundy Volkswagen Castrol Cup na torze Eurospeedway Lausitz przyniosła młodemu 18-letniemu poznaniakowi 11 i 10 pozycję na mecie dwóch rozegranych wyścigów podczas weekendu 24-25 maja. Adam dzięki swoim sponsorom: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania, FORGE RACING  – Polska, przez cały tegoroczny sezon będzie startował markowym w pucharze VWCC.

Weekend na torze Lausitzring rozpoczął się świetnie – mówi Adam Rzepecki. Od samego początku starałem się jechać jak najszybciej. W pierwszym treningu byłem 10, ale w drugim treningu, który był po mokrej nawierzchni niestety spadłem na 15 miejsce. Starałem się nie przejmować tymi wynikami i skupić się na porannej sesji kwalifikacyjnej. Pierwsze kółka w kwalifikacjach nie były obiecujące, lecz po regulacji ciśnień udało się wbić na 11 i 12 pozycję.

Dobra dyspozycja i coraz wyższe lokaty w mocnej stawce wyścigowych kierowców świadczy o ciągłym postępie i rozwoju Adama, który drugi sezon startuje w VWCC.

Oba wyścigi na niemieckim torze przebiegały pod znakiem walki z rywalami i rywalką – jedyną kobietą w stawce Gosią Rdest. Adam utrzymywał się za Pawłem Krężelokiem i w pewnym momencie miał nawet możliwość wyprzedzenia go, ale manewr niósł ze sobą duże ryzyko kolizji. Rozsądnie więc zrezygnował.

Pierwszy wyścig nie poszedł po mojej myśli, ponieważ 3 pozycje, które zyskałem na starcie straciłem po pięciu zakrętach – komentuje Adam. Ostatecznie skończyłem na 11 miejscu. Do drugiego wyścigu przygotowałem się jeszcze lepiej niż do pierwszego. Razem ze Zbyszkiem Szwagierczakiem przeanalizowaliśmy onboardy i dobraliśmy jeszcze lepsze ciśnienia opon. Przez to drugi wyścig jechało mi się niesamowicie. Trzymałem wspaniałe tempo, lecz przez moją nieuwagę dojechałem z jednym push-to-pass do mety. Gdybym wykorzystał ten jeden strzał mógłbym przebić się na pozycję wyżej. Ostatecznie dojechałem 10 i jestem z tego zadowolony.

Doskonałe przygotowanie i dobry wynik podczas niemieckiej rundy VWCC Adam zawdzięcza nie tylko sobie, ale także pracy swojego trenera Zbyszka Szwagierczaka, któremu należą się słowa pochwały za wykonane dzieło – mówi Marek Rzepecki, manager zespołu.

Zbyszek  Szwagierczak to najlepszy obecnie trener w Polsce. Poza tym, obaj Panowie doskonale dogadują się ze sobą  i co najważniejsze zawodnik słucha tego, co trener ma do powiedzenia.

Weekend uważam za udany nie popełniłem żadnych poważnych błędów. Z niecierpliwością czekam na rundę w Poznaniu, mam zamiar pokazać, na co mnie stać na moim torze – kończy Adam Rzepecki.

Kolejna runda Volkswagen Castrol Cup już w czerwcu na Torze Poznań. To domowy  tor Adama i tu rywalom łatwo już nie będzie. W zeszłym roku Adam podczas jednej z rund pojechał najlepszy czas wyścigu, a w ostatniej rundzie był na mecie 7, bez problemu utrzymując się w wyścigu za Marcusem Fluchem. Analizując te dane, jest wielka nadzieja na bardzo dobry start. Jak będzie zobaczymy już za 3 tygodnie !

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pierwsza runda Pucharu Świata przed Hołowczycem i Kurzeją

Nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak w Arabii Saudyjskiej gościł najbardziej wymagający Rajd Dakar, jaki kiedykolwiek...

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji
Viaplay od tego sezonu nabyło prawa do transmisji F1. Stacja obiecywała udostępnić wybrane wyścigi oraz skróty za...

Pierwsza prezentacja. Haas zaprezentował barwy na sezon 2023 F1

Amerykański zespół Haas jako pierwszy ze stawki Formuły 1 zaprezentował barwy ekipy na tegoroczny sezon Grand Prix....

Kimi Raikkonen nie nudzi się na emeryturze. Spłodził kolejnego potomka

Kimi Raikkonen i jego rodzina
Kimi Raikkonen zapowiadał, że zamierza poświęcać więcej czasu rodzinie. Owoce jego obietnic można zobaczyć na najnowszym zdjęciu...

Toyota pracuje nad sportową odmianą… Priusa?

Toyota
Samochody z motorsportowym "zacięciem'' i... kilkoma dodatkami prosto z wyczynowych wersji sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Nic...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here