Adam Sroka nie wystartuje w Rajdzie Świdnickim

Sroka
fot. Adam Sroka - oficjalny profil Facebook

Niestety, na starcie 52. Rajdu Świdnickiego zabraknie jednego z ulubieńców kibiców. Adam Sroka poinformował swoich fanów o wycofaniu się z imprezy. Nie poznaliśmy powodów owej decyzji.

Informacja o nieobecności duetu Sroka/Syty spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Dość nieoczekiwanie, były czempion „ośki” RSMP. opublikował na Facebooku dość ponury wpis:

Nie takie informacje chciałem Wam dzisiaj przekazać… Jak to często bywa, czasami trzeba zrobić krok do tyłu, aby potem móc wykonać dwa do przodu. Pomimo naszej obecności na liście zgłoszeń nie zobaczycie nas z Damianem w rajdówce podczas Rajdu Świdnickiego…”.

Niestety, nie znamy oficjalnej przyczyny tej decyzji. Poprosiliśmy Adama o komentarz w tej sprawie i czekamy na odpowiedź. Mamy także nadzieją, iż to ostatnie tego typu ogłoszenie.

Zobacz też: 52. Rajd Świdnicki 2024 – harmonogram, lista zgłoszeń mapy odcinków

Nieobecność Sroki sprawia, iż lista załóg dysponująca maszynerią Rally2 uszczupliła się do dwunastu zespołów. Z „jedynką” wystartują urzędujący mistrzowie, Grzegorz Grzyb oraz Adam Binięda. Faworytem do zwycięstwa będzie jednak „eksportowy” duet Orlen Teamu, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. O pierwsze punkty w sezonie 2024 zawalczą też: Tochowicz/Białowąs, Byśkiniewicz/Siatkowski, bracia Kotarbowie i bracia Szejowie, Kołtun i Pleskot, Marek i Klaudia Temple, Piotrek Krotoszyński z Mateuszem Martynkiem i Zbigniew Gabryś wraz z Adrianem Sadowskim. Do stałych bywalców cyklu RSMP dołączą debiutanci królewskiej kategorii – Kuba Matulka i Daniel Dymurski oraz Kuba Ulanowski i Rafał Fiołek.

Lista zgłoszeń 52. Rajd Świdnicki 2024 – cykl RSMP

Lista zgłoszeń 52. Rajd Świdnicki 2024 – cykl Millers Oils HRSMP

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.