Adam Sroka wraca do RSMP w samochodzie Rally2

Fot. Gabriela Moździerz

Po opuszczeniu dwóch pierwszych rund sezonu 2024, Adam Sroka przystąpi do rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski podczas najbliższego Valvoline Rajdu Małopolskiego.

Mistrz klasy 2WD z sezonu 2022 przesiądzie się do samochodu Rally2 – swój najbliższy start wspólnie z pilotem Łukaszem Sitkiem zaliczy w Skodzie Fabii i będzie tym samym walczyć o wynik w klasyfikacji generalnej.

„Bardzo się cieszę, że po dłuższej przerwie od startów znowu zasiądę w rajdówce. Auto tej klasy wymaga dużej pewności siebie i doświadczenia, którego nie mam za wiele, tutaj z pomocą powinien przyjść Łukasz, który trochę tych startów w Rally2 ma za sobą! Co ważne w zeszłym roku Łukasz z Darkiem Polońskim zajął drugie miejsce w Rajdzie Małopolskim więc wie jak szybko podróżować po tamtych odcinkach” – napisał Sroka w swoich mediach społecznościowych.

„Już nie mogę doczekać się startu. Ponieważ nie startujemy w pełnym cyklu priorytetem jest zabawa bez presji na wynik. W debiucie w Rally2 w RSMP nie stawiam sobie żadnych celów, ale na pewno spróbujemy być jak najszybsi”.

Valvoline Rajd Małopolski odbędzie się w weekend 6-8 czerwca. Organizatorzy zadali sobie sporo trudu, aby odświeżyć imprezę przed czwartą edycją. Bazę rajdu i ceremonię startu przeniesiono do Wadowic, a sama trasa będzie nowa w ponad 50 procentach.

Poza RSMP, będzie to runda Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej, Millers Oils HRSMP oraz Rajdowych Mistrzostw Południa.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.