sobota, 4 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościAdama Sroki przymiarki do R5

Adama Sroki przymiarki do R5

Lider klasyfikacji 2WD miał niedawno okazję wypróbować Hyundaia i20 R5 z Kowax 2Brally Racing, a także pojeździć na prawym fotelu z Tomem Kristenssonem, który po czterech rundach prowadzi w punktacji RSMP.

W obecnym sezonie mistrzostw Polski Adam Sroka i Patryk Kielar startują jako reprezentanci zespołu Kowax 2Brally Racing – tego samego, dla którego punkty zdobywają Tom Kristensson i Andreas Johansson.

Wizyta na testach była okazją do tego, by usiąść na lewym fotelu rajdówki z Alzenau. – Dzięki zaproszeniu Kowax 2BRally Racing miałem okazję po raz pierwszy poprowadzić samochód R5. Co za maszyna! Co prawda nie zrobiłem zbyt wiele kilometrów, ale uśmiech z mojej twarzy nie zejdzie przez długi czas – opowiadał Adam Sroka.

– „Auto klasy R5/Rally 2 to naprawdę wymagająca konstrukcja. To chyba jedno z niewielu aut, którym nie jestem wstanie „od strzała” pojechać bardzo szybko, a uwierzcie, że jeździłem mnóstwem różnych samochodów. Największy problem stanowią hamowania, które są o niebo lepsze niż w każdej innej rajdówce, przez co hamowałem za wcześnie, po czym okazywało się, że mamy małą prędkość przed zakrętem, co zachęcało do dodawanie gazu jeszcze przed zakrętem, a to z kolei wywołuje sporą podsterowność. Pierwszy raz również spotkałem się tak mocnym podtrzymaniem, które „pcha” auto w wolnych zakrętach. Za to trakcja jest niesamowita, również zmiany kierunku jazdy są niezwykle szybkie. Nie jeździłem chyba żadnym innym autem z turbo w którym tak łatwo jest modulować odpowiednią ilość gazu” – relacjonował Sroka.

Krótka przygoda z Hyundaiem i20 R5 nie oznacza, że Sroka i Kielar zmieniają rajdówkę. W kolejnej rundzie RSMP – Marma 31. Rajdzie Rzeszowskim, liderzy ośki pojadą Peugeotem 208 Rally4.

Po czterech rozegranych do tej pory rundach sezonu 2022 Sroka i Kielar mają 99 punktów – o 32 więcej niż zajmujący drugie miejsce Grzegorz Bonder. Sklasyfikowany na trzeciej pozycji Gracjan Predko zgromadził do tej pory 37 punktów mniej niż liderzy.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

7. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza już w marcu. Znamy datę

7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany przez Automobilklub Krakowski odbędzie się w tym roku...

Żałoba w F1. Odszedł jeden z pionierów „królowej motorsportu”

Żałoba w F1. Jean Pierre Jabouille zmarł 2 lutego 2023 r.
Żałoba w świecie F1. W wieku 80 lat zmarł Jean-Pierre Jabouille, pierwszy zwycięzca wyścigu F1 w barwach...

Red Bull zaprezentował barwy modelu RB19 i potwierdził partnerstwo z Fordem

Red Bull Racing podczas prezentacji w Nowym Jorku przedstawił barwy zespołu na sezon 2023 F1, a także...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here