piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRSMP | HRSMPAgnieszka Załęcka i Karolina Baćkowska po Rajdzie Polski

Agnieszka Załęcka i Karolina Baćkowska po Rajdzie Polski

W ten weekend odbyła się najbardziej wyczekiwana i najważniejsza impreza rajdowa w całym kalendarzu Mistrzostw Polski – 78. edycja Rajdu Polski w Mikołajkach. Zmagania załóg na mazurskich szutrach trwały od piątku i zakończyły się w niedzielę.

Podczas Rajdu Polski zespół AMIC Rally Team był reprezentowany przez jedyną załogę damską w składzie Agnieszka Załęcka za kierownicą i Karolina Baćkowska na fotelu pilota.

W rajdzie wzięło udział ponad 100 załóg. Dziewczyny nakleiły na Peugeota 208 Rally4 numer 74. Warunki podczas Rajdu Polski były bardzo wymagające. Zmienna pogoda, zniszczona nawierzchnia, upał wcale nie ułatwiały jazdy, o czym przekonało się kilka załóg, którym nie dane było stanąć na mecie. Dziewczyny jechały ze spokojem i opanowaniem, konsekwentnie zbliżając się do mety.

Gabapix – Foto

Zespół AMIC Rally Team w Rajdzie Polski zajął 4 miejsce na 9 załóg, startujących w klasie Rally 4 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Podczas Rajdu o obsługę techniczną, fantastyczne przygotowanie auta oraz wsparcie merytoryczne zadbał doświadczony serwis Rallylab. Zawodniczki AMIC Rally Team podzieliły się emocjami i przemyśleniami po ukończeniu Rajdu Polski:

Aga Załęcka: Rajd Polski był dla nas inauguracją sezonu 2022. Wybór padł zatem na najtrudniejszą eliminację na powrót za kierownicę po tak długiej przerwie. Plan od początku zakładał spokojną i rozważną jazdę, która pozwoli nam dojechać do mety. Wraz z Karoliną z odcinka na odcinek realizowałyśmy go w 100%. Muszę przyznać że Karola bardzo szybko odnalazła się na szutrach. Nie miała problemów z dyktowaniem i to było bardzo budujące, poza tym mamy fantastyczną atmosferę w rajdówce co powoduje że nastroje są wyśmienite. 

Z mojej strony pierwsza pętla była przejechana bardzo ostrożnie, można powiedzieć, że na rozruszanie się. Druga natomiast była lekko przyspieszona choć jadąc z tak odległym numerem nasza trasa była strasznie zdegradowana, wszędzie wystające kamienie i głębokie koleiny.

Przyznam, że pierwszy dzień trochę dał nam w kość, ale gdy drugiego dnia wsiadłyśmy do auta to całe zmęczenie minęło jak ręką odjął. Najbardziej bałam się odcinka Miłki, ponieważ zrobiłyśmy na nim tylko jeden przejazd zapoznania i to w fatalnych warunkach, po mega błocie. Martwiłam się, że mój opis nie będzie  dokładny. Jednak ten oes okazał się bardzo rytmiczny i przyjemny. Finalnie rajd ukończyłyśmy na 4 miejscu w klasie, ale wynik nie jest tu aż tak istotny. Dzięki całemu zespołowi odczuwałam ogromną radość nie tylko z jazdy, ale z całego startu. Mamy świetna ekipę, która ogromnie nas wspiera i wiem że zawsze możemy na nich liczyć.

 

Karolina Baćkowska:  Rajd Polski to spełnienie marzeń. Bardzo się cieszę, że dzięki Adze i firmie AMIC Polska mogłam je zrealizować. Nie powiem że było łatwo, ale za to mega satysfakcjonująco. Cel na ten rajd – dojechać o jednym zderzaku i bez „kapcia”. Udało sie, co w tych warunkach graniczyło z cudem!

Aga jechała bardzo poprawnie, razem zdobywałyśmy nowe doświadczenia, co na pewno zaprocentuje w przyszłości! Taki kierowca jak Aga, najlepszy sponsor AMIC Polska, rewelacyjny serwis RallyLab i wierni kibice to przepis na sukces 😁 Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami, za słowa wsparcia i kibicowanie! Już nie mogę się doczekać kolejnego rajdu w RSMP, wypatrujcie nas na kolejnych odcinkach!

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE