Agnieszka Załęcka i Karolina Baćkowska po Rajdzie Polski

Gabapix - Foto

W ten weekend odbyła się najbardziej wyczekiwana i najważniejsza impreza rajdowa w całym kalendarzu Mistrzostw Polski – 78. edycja Rajdu Polski w Mikołajkach. Zmagania załóg na mazurskich szutrach trwały od piątku i zakończyły się w niedzielę.

Podczas Rajdu Polski zespół AMIC Rally Team był reprezentowany przez jedyną załogę damską w składzie Agnieszka Załęcka za kierownicą i Karolina Baćkowska na fotelu pilota.

W rajdzie wzięło udział ponad 100 załóg. Dziewczyny nakleiły na Peugeota 208 Rally4 numer 74. Warunki podczas Rajdu Polski były bardzo wymagające. Zmienna pogoda, zniszczona nawierzchnia, upał wcale nie ułatwiały jazdy, o czym przekonało się kilka załóg, którym nie dane było stanąć na mecie. Dziewczyny jechały ze spokojem i opanowaniem, konsekwentnie zbliżając się do mety.

Gabapix – Foto

Zespół AMIC Rally Team w Rajdzie Polski zajął 4 miejsce na 9 załóg, startujących w klasie Rally 4 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Podczas Rajdu o obsługę techniczną, fantastyczne przygotowanie auta oraz wsparcie merytoryczne zadbał doświadczony serwis Rallylab. Zawodniczki AMIC Rally Team podzieliły się emocjami i przemyśleniami po ukończeniu Rajdu Polski:

Aga Załęcka: Rajd Polski był dla nas inauguracją sezonu 2022. Wybór padł zatem na najtrudniejszą eliminację na powrót za kierownicę po tak długiej przerwie. Plan od początku zakładał spokojną i rozważną jazdę, która pozwoli nam dojechać do mety. Wraz z Karoliną z odcinka na odcinek realizowałyśmy go w 100%. Muszę przyznać że Karola bardzo szybko odnalazła się na szutrach. Nie miała problemów z dyktowaniem i to było bardzo budujące, poza tym mamy fantastyczną atmosferę w rajdówce co powoduje że nastroje są wyśmienite. 

Z mojej strony pierwsza pętla była przejechana bardzo ostrożnie, można powiedzieć, że na rozruszanie się. Druga natomiast była lekko przyspieszona choć jadąc z tak odległym numerem nasza trasa była strasznie zdegradowana, wszędzie wystające kamienie i głębokie koleiny.

Przyznam, że pierwszy dzień trochę dał nam w kość, ale gdy drugiego dnia wsiadłyśmy do auta to całe zmęczenie minęło jak ręką odjął. Najbardziej bałam się odcinka Miłki, ponieważ zrobiłyśmy na nim tylko jeden przejazd zapoznania i to w fatalnych warunkach, po mega błocie. Martwiłam się, że mój opis nie będzie  dokładny. Jednak ten oes okazał się bardzo rytmiczny i przyjemny. Finalnie rajd ukończyłyśmy na 4 miejscu w klasie, ale wynik nie jest tu aż tak istotny. Dzięki całemu zespołowi odczuwałam ogromną radość nie tylko z jazdy, ale z całego startu. Mamy świetna ekipę, która ogromnie nas wspiera i wiem że zawsze możemy na nich liczyć.

 

Karolina Baćkowska:  Rajd Polski to spełnienie marzeń. Bardzo się cieszę, że dzięki Adze i firmie AMIC Polska mogłam je zrealizować. Nie powiem że było łatwo, ale za to mega satysfakcjonująco. Cel na ten rajd – dojechać o jednym zderzaku i bez „kapcia”. Udało sie, co w tych warunkach graniczyło z cudem!

Aga jechała bardzo poprawnie, razem zdobywałyśmy nowe doświadczenia, co na pewno zaprocentuje w przyszłości! Taki kierowca jak Aga, najlepszy sponsor AMIC Polska, rewelacyjny serwis RallyLab i wierni kibice to przepis na sukces ???? Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami, za słowa wsparcia i kibicowanie! Już nie mogę się doczekać kolejnego rajdu w RSMP, wypatrujcie nas na kolejnych odcinkach!