Aleksander Ruta na podium Rok Cup Poland w Toruniu

Zaledwie 15-letni Aleksander Ruta rozpoczął sezon kartingowej rywalizacji w serii Rok Cup Poland od wywalczenia trzeciego miejsca w zawodach w Toruniu.

Podopieczny ekipy Pantano Team Poland i reprezentant Automobilklubu Radomskiego weekend w Toruniu rozpoczął od świetnego, drugiego miejsca w sobotniej czasówce.

Następnie dwa pierwsze biegi klasy Senior kończył odpowiednio na piątej i drugiej pozycji, w drugim z nich o zaledwie sekundę rozmijając się z wygraną w stawce bardzo doświadczonych zawodników.

Czwarte i trzecie miejsce w niedzielnych biegach oznaczały, że 15-latek zakończył całe zawody na trzeciej pozycji, sięgając po swoje pierwsze w karierze podium w serii Rok Cup Poland. Daje mu ono również trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Nieco pechowy początek sezonu ma za sobą z kolei drugi z kierowców Pantano Team Poland, Antoni Lenart, który z powodu problemów na polach startowych nie mógł ruszyć do pierwszego biegu klasy Senior.

Kolejne kończył jednak odpowiednio na dziewiątym, szóstym i siódmym miejscu, co dało mu dziewiątą lokatę z całych zawodach. W pokazach klasy Baby ekipę Pantano Team Poland reprezentował z kolei Krzyś Wieczorek.

„Bardzo się cieszę z tego wyniku i dziękuję całemu zespołowi za bardzo ciężką pracę – mówi Aleksander Ruta. – Przez cały weekend mieliśmy bardzo dobre tempo i utrzymywaliśmy się w czołówce, a ja świetnie czułem się za kierownicą. Byłem w stanie wywalczyć podium, choć w pierwszym biegu musiałem przebijać się na piąte miejsce z końca stawki po wypchnięciu poza tor przez rywala. Nie mogę doczekać się kolejnych zawodów, zarówno w Polsce, jak i za granicą”.

„To dla Olka i całego zespołu wymarzony początek polskiego sezonu, a podium w Toruniu to wspaniała nagroda za bardzo ciężką pracę wykonaną przez ostatni rok – mówi szef zespołu Pantano Team Poland i manager zawodnika, Jakub Wysocki. – Rozpoczęliśmy ten sezon serią zawodów międzynarodowych, w których Olek pokazał bardzo dobre tempo i ogromne postępy, dlatego wiedzieliśmy, że przełoży się to także na walkę w czołówce w Polsce i tak też się stało. Bardzo dobre tempo i potencjał pokazał w Toruniu także Antek, który również jest w stanie walczyć w tym roku o czołowe pozycje, ale w ten weekend zabrakło nam trochę szczęścia. Spore postępy zrobił też Krzysiu, który cieszy się jazdą na każdym okrążeniu, co nam również daje mnóstwo radości. Bardzo dziękuję całemu zespołowi, rodzicom naszych młodych zawodników oraz naszym sponsorom i partnerom technicznym, z Pantano i ACR na czele”. 

Druga z siedmiu rund serii Rok Cup Poland odbędzie się za miesiąc, w pierwszy weekend maja, na torze w Słomczynie. Już za tydzień Pantano Team Poland wystartuje w Iame Series Italy na torze Franciacorta, a następnie w pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy.