wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościAlexey Lukyanuk wycofuje się z Rajdu Azorów 2021

Alexey Lukyanuk wycofuje się z Rajdu Azorów 2021

Alexey Lukyanuk po drugim uszkodzeniu opony rezygnuje z dalszej jazdy w Rajdzie Azorów – to kolejna potwierdzona informacja z przebiegającej właśnie rundy ERC.

Zwycięzca Azorów 2018, Alexey Lukyanuk, ukończył otwierający w sobotę rano etap Coroa da Mata z uszkodzoną lewą tylną oponą, mając +04:28.0 straty do lidera. Załoga Alexey Lukyanuk / Alexey Arnautov zabrała do swojego Citroëna C3 Rally2 tylko jedno koło zapasowe na OS 8.

Lukyanuk powiedział ERC Radio – „The plan was to go fast and try to be as fast as possible, that’s why we took only one spare.” Zaryzykowali więc, chcieli jechać tak szybko jak to możliwe i odrobić stratę. Niestety, pech dopadł ich znowu i to z podwójną siłą. Po przebiciu i wymianie pierwszego na tym odcinku koła, przebili kolejne i wiedząc, że nie mają już szans na walkę o punkty, wycofali się z 55th Azores Rallye.

Wielka szkoda, że nie przez sportową walkę, a tak prozaiczny problem techniczny, ale jednak… Zwiększa to szanse naszej polskiej załogi Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk na zajęcie wysokiej lokaty. To nie jedyne wycofanie się zawodnika z czołówki, informowaliśmy też o rezygnacji z przyczyn technicznych załogi Cais / Jindřiška.

Foto: www.fiaerc.com

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE