piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościAlpine chce rzucić wyzwanie Mercedesowi

Alpine chce rzucić wyzwanie Mercedesowi

Szef zespołu Alpine Otmar Szafnauer przyznał, że w nadchodzących Grand Prix F1 jego zespół celuje w walkę z Mercedesem. Amerykanin potwierdził, że mają w tym pomóc poprawki, które jego ekipa przywiezie na zbliżające się wyścigi.

Francuski zespół obecnie zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej zespołów z dorobkiem ośmiu punktów. Z pewnością wynik byłby lepszy, gdyby nie doszło do kolizji między Estebanem Oconem i Pierrem Gasly podczas Grand Prix Australii. Dwójka kierowców Alpine do ostatniego restartu wyścigu na Albert Park znajdowała się w punktach. Niestety w konsekwencji zamieszania w pierwszym zakręcie ukończyła rywalizację w barierze po drugim zakręcie.

Mimo wszystko tempo, jakie zaprezentowała dwójka francuskich kierowców podczas trzeciego Grand Prix sezonu było bardzo obiecujące, a Gasly udanie rywalizował z Ferrari Carlosa Sainza przez pewną część wyścigu, co może kreować Alpine na piątą siłę stawki: „Myślę, że w ostatnim wyścigu spokojnie byliśmy piątą najszybszą ekipą, z Ferrari tuż przed nami, a my naprawdę nie naciskaliśmy mocno, aby zobaczyć, czy możemy ich wyprzedzić”powiedział Szafnauer. „[To było] trochę konserwatywne podejście, ale musimy wrócić na tę trampolinę i rozwijać się w ciągu sezonu, który jest długi i kontynuować to, co zrobiliśmy w zeszłym roku. Musimy ulepszać samochód na bieżąco, aby spróbować złapać tych, którzy są przed nami”.

Szef Alpine zapytany czy sądzi, że Alpine może podjąć walkę z rywalami bezpośrednio z przodu stawki, jak Mercedes, który zapowiedział przywiezienie poprawek do Baku, odpowiedział bez wahania: „Myślimy, że możemy z nimi walczyć. My również mamy przyzwoite poprawki zaplanowane do Baku, a potem trochę więcej, zaledwie tydzień później w Miami. Nadal będziemy wprowadzać ulepszenia”.

„Ważną rzeczą jest to, że wszystkie [poprawki] działają, gdy zamontujemy je do samochodu i mamy dobrą korelację z naszymi narzędziami symulacyjnymi. Mieliśmy dobrą korelację w zeszłym roku. A jeśli to się utrzyma i będziemy nadal naciskać na ulepszenia, to przeniesiemy walkę rozwojową na zespoły wokół nas”.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here