Alpine po raz pierwszy wystartuje w Pikes Peak. Kto usiądzie za kierownicą?

321
Alpine A110 GT4 Evo wystartuje w Pikes Peak
Alpine A110 GT4 Evo wystartuje w Pikes Peak

Alpine po raz pierwszy w historii wystąpi w legendarnym wyścigu Pikes Peak. Francuzi przygotują specjalny samochód – A110 GT4 Evo.

Alpine zadebiutuje w wyścigu Pikes Peak już 23 czerwca br. Model A110 GT4 Evo to wspólne dzieło konstruktorów francuskiej marki przy współpracy Signatech. Samochód będzie się wyróżniać potężną mocą oraz dopracowaną aerodynamiką. Świadczy o tym wielkie skrzydło zaprezentowane na zdjęciu.

Tylnonapędowe Alpine A110 GT4 Evo wystartuje w kategorii Time Attack 1. Za kierownicą pojawi się Raphael Astier. Pięcioboista ma na swoim koncie mistrzostwo FIA R-GT Cup z 2022, a do tego często pojawiał się na Pikes Peak.

Zobacz: Renault zaprezentowało Clio w specyfikacji Rally3

– Pikes Peak to legendarny wyścig, o którym zawsze marzyłem i jestem podekscytowany moim piątym powrotem w to miejsce – zapowiada Astier.

Decyzja Alpine o udziale w Pikes Peak jest zaskakująca. Francuzi wcześniej nie zapowiadali udziału w legendarnej imprezie. Zagraniczne źródła donoszą, że sprawa może być związana z planami ekspansji europejskiej marki na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj koniecznie: Bentley na biopaliwo ma pobić rekord na Pikes Peak

– To wielki zaszczyt być częścią projektu zapoczątkowanego przez Alpine i Signatech po dwóch latach rywalizacji z Alpine A110 Rally. Jestem niezwykle dumny z bycia kierowcą w tym programie i nie mogę się doczekać, aby wnieść całe moje doświadczenie i wiedzę do pierwszego w historii startu marki w Pikes Peak. Chociaż zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nie jest celem, jestem przekonany, że nasze A110 GT4 Evo spisze się dobrze w swojej klasie. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co uda nam się osiągnąć podczas pierwszej próby! – dodaje Raphael Astier.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl