środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościAmerykańskie Nitro RX bez rundy w Finlandii

Amerykańskie Nitro RX bez rundy w Finlandii

Jedna z trzech europejskich rund Nitro Rallycross zostaje odwołana. Amerykański organizato poinformował o tym,  na łamach swojej strony internetowej.

Nie jest to dobry rok dla światowego rallycrossu. Kilka tygodni temu powstało małe zamieszanie w World RX za sprawą przeniesienia pierwszej elektrycznej – historycznej rundy z powodu opóźnień w produkcji rallycrossowych elektrycznych supercarów – przeczytasz o tym TUTAJ.

Teraz w amerykańskiej serii Nitro RX odwołano jedną z trzech rund w Europie. Po wizycie na angielskim torze Lydden Hill, w ostatni weekend lipca stawka przenosi się do Szwecji na tor Strängnäs. Następne zawody miały odbyć się włąśnie w Finlandii na torze KymiRing. Niestety z powodu trwających prac na Fińskim obiekcie, runda zostaje odwołana.

W oświadczeniu organizatora czytamy:

„Nitro Rallycross z przykrością informuje, że ze względu na to, że tor KymiRing wciąż nie jest w pełni ukończony, runda Nitro RX w Finlandii 2022 została odwołana.

Nitro RX dziękuje promotorowi imprezy, firmie Lahti Events, za wszystkie wysiłki mające na celu znalezienie rozwiązania w bardzo trudnych okolicznościach.

W przeszłości Nitro Circus był organizatorem udanych imprez w Finlandii, a biorąc pod uwagę zamiłowanie tego kraju do rallycrossu i sportów motorowych, Nitro RX ma nadzieję na powrót. Gdy organizatorzy serii będą mieli jasny wgląd w zakończenie toru, a także nową strukturę zarządzania KymiRing, Nitro RX oceni możliwość zorganizowania przyszłych imprez na miejscu.”

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE