poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościAMR22 debiutuje na torze Silverstone

AMR22 debiutuje na torze Silverstone

W końcu… doczekaliśmy się! Po tygodniach medialnych spekulacji i zapowiedzi, samochód Formuły 1 „najnowszej generacji” zadebiutował w swoim naturalnym środowisku. Pierwszą bestią którą oficjalnie zobaczyliśmy na torze Silverstone był zaprezentowany wczoraj bolid zespołu Aston Martin Aramco Cognizant – AMR22.

Po czwartkowej, przygotowanej z wielką pompą prezentacji AMR22 w Gaydon, ekipa Astona Martina wyprowadziła swojego potwora na dziewiczy, wyścigowy spacer. Najnowszy bolid stajni Lawrenca Strolla dotarł na tor Silverstone, by wziąć udział w tzw. „dniach filmowych” – przedsezonowych akcjach marketingowych realizowanych za zgodą szefostwa Formuły 1.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, zespoły mogą publicznie wykorzystać bolid jeszcze przed oficjalnymi, przedsezonowymi testami. Wszystko po to, aby odpowiednio wcześniej stworzyć wewnętrzne treści promocyjne i filmy dla sponsorów. Podczas takich sesji można wykorzystać maszynę w pełnym rynsztunku, konieczne jest jednak założenie specjalnego, demonstracyjnego ogumienia od Pirelli. Nałożono również limit pokonywanych kilometrów. Przepisy dopuszczają maksymalnie sto kilometrów jazdy (kilkanaście okrążeń Silverstone).

Za sterami zasiedli obaj etatowi kierowcy, Lance Stroll i Sebastian Vettel. Co ciekawe, Aston nie wykorzystał w pełni dostępnego „zasięgu”, rozbijając akcję na przynajmniej dwa dni. Przedstawiciele zespołu nie ukrywali też, że możliwość sprawdzenia auta na torze jest znakomitą okazją do przeprowadzenia pierwszego testu stanu technicznego bolidu AMR22. Choć brak jest oficjalnych informacji, inżynierowie byli niezadowoleni z aerodynamiki auta.

Mocny początek weekendu

Sympatycy świata królowej motorsportu nie powinni narzekać na piątkowy „rozkład jazdy”. Gorących materiałów z Wielkiej Brytanii będzie zdecydowanie więcej, głównie za sprawą wieczornej, poczwórnej prezentacji stajni McLarena. Zespół Zaka Browna pokaże światu bolid MCL36, poznamy również plany na udział w amerykańskiej serii IndyCar i elektrycznej Extreme E. Dowiemy się też o szczegółach projektu simracingowego Shadow Esports Team. Kolejną ekipą, która odkryje swoje karty na sezon 2022, będzie AlphaTauri (14.02, 12:00). Jak na razie kalendarz premier zamyka Alfa. Włosi odsłonią model C42 dopiero 27.02.2022.

Jeżeli przegapiliście wczorajszą prezentację, poniżej znajdziecie pełny zapis transmisji. Relacja z dziewiczej przejażdżki bolidu AMR22 dostępna jest na oczywiście stronie zespołu.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

WRC Rajd Sardynii 2023! – „Jumps & max attack!!”

Rajd Sardynii 2023
Opada kurz po szutrach Rajdu Sardynii! Na włoskich odcinkach specjalnych najszybsi byli Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe....

Wielki szlem Verstappena w Grand Prix Hiszpanii

Verstappen_Grand Prix Hiszpanii
Max Verstappen odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya. Holender po starcie z pole...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here