piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEAndrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport. Adamo z pochodzenia jest Włochem,  współpracował z marką od roku 2015, początkowo w ramach zespołu Customer Racing, aby docelowo awansować na szefa Hyundai Motorsport i osiągnąć z nim dwa tytuły w WRC oraz sukcesy w WTCR (World Touring Car Cup).

Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, z trybem natychmiastowym, jako powód podawane są sprawy osobiste. Według słów Adamo decyzja była podjęta wspólnie z Hyundai Motorsport.

Odchodząc wspomniał (tłumaczenie z oryginału): „Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Od zbudowania godnego pozazdroszczenia działu wyścigów dla klientów, po kolejne tytuły  WTCR i WRC. Życzę organizacji powodzenia w przyszłości.” 

Jaką drogę obierze teraz Andrea Adamo? Tego nie zdradził. 50-latek w swojej karierze był odpowiedzialny między innymi za auta DTM, LMP, w latach 2012–2015 pracował dla zespołu Honda Racing w ramach cyklu WTCC, a tuż przed nawiązaniem współpracy z koreańską marką był odpowiedzialny za Alfa Romeo Giulia w wydaniu cywilnym.

Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE