czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEAndrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport. Adamo z pochodzenia jest Włochem,  współpracował z marką od roku 2015, początkowo w ramach zespołu Customer Racing, aby docelowo awansować na szefa Hyundai Motorsport i osiągnąć z nim dwa tytuły w WRC oraz sukcesy w WTCR (World Touring Car Cup).

Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, z trybem natychmiastowym, jako powód podawane są sprawy osobiste. Według słów Adamo decyzja była podjęta wspólnie z Hyundai Motorsport.

Odchodząc wspomniał (tłumaczenie z oryginału): „Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Od zbudowania godnego pozazdroszczenia działu wyścigów dla klientów, po kolejne tytuły  WTCR i WRC. Życzę organizacji powodzenia w przyszłości.” 

Jaką drogę obierze teraz Andrea Adamo? Tego nie zdradził. 50-latek w swojej karierze był odpowiedzialny między innymi za auta DTM, LMP, w latach 2012–2015 pracował dla zespołu Honda Racing w ramach cyklu WTCC, a tuż przed nawiązaniem współpracy z koreańską marką był odpowiedzialny za Alfa Romeo Giulia w wydaniu cywilnym.

Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3 i 4 runda WSMP Poznań [wideo]

Filmowe podsumowanie wyścigowego weekendu na torze Poznań z 3 i 4 rundą Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz...

Bolidy F1 już w lipcu w Polsce

Do niedawna, aby spełnić marzenie o poprowadzeniu bolidu F1 było trzeba wybrać się na tor do Szwecji...

Igor Waliłko rusza do walki w wyjątkowym miejscu

Igor Waliłko wystartuje w najbliższy weekend w czwartej i przedostatniej rundzie serii Fanatec GT World Challenge Europe...

Kobieca załoga Overlimit liderem wśród Polaków na Rallye Breslau

Patrycja Brochocka i Karolina Zysnarska z zespołu Overlimit, jadące CanAmem Maverick, są jedyną w 100% kobiecą załogą...

Udany weekend wyścigowy zespołu MMM Racing

Drużyna MMM Racing ma za sobą rewelacyjny weekend na Torze Poznań. Mieszko Matuszyk wygrał dwa wyścigi i...

NAJPOCZYTNIEJSZE