Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport

Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport. Adamo z pochodzenia jest Włochem,  współpracował z marką od roku 2015, początkowo w ramach zespołu Customer Racing, aby docelowo awansować na szefa Hyundai Motorsport i osiągnąć z nim dwa tytuły w WRC oraz sukcesy w WTCR (World Touring Car Cup).

Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, z trybem natychmiastowym, jako powód podawane są sprawy osobiste. Według słów Adamo decyzja była podjęta wspólnie z Hyundai Motorsport.

Odchodząc wspomniał (tłumaczenie z oryginału): „Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Od zbudowania godnego pozazdroszczenia działu wyścigów dla klientów, po kolejne tytuły  WTCR i WRC. Życzę organizacji powodzenia w przyszłości.” 

Jaką drogę obierze teraz Andrea Adamo? Tego nie zdradził. 50-latek w swojej karierze był odpowiedzialny między innymi za auta DTM, LMP, w latach 2012–2015 pracował dla zespołu Honda Racing w ramach cyklu WTCC, a tuż przed nawiązaniem współpracy z koreańską marką był odpowiedzialny za Alfa Romeo Giulia w wydaniu cywilnym.

Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport