Andreas Mikkelsen potwierdził rozstanie ze Skodą i Toksportem?

224
Mikkelsen
fot. Andreas Mikkelsen - oficjalny profil Facebook

W ostatnich dniach internet aż huczy od plotek o ewentualnym powrocie świeżo upieczonego czempiona WRC2 na łono królewskiej kategorii WRC. Według wielu zagranicznych dziennikarzy, Andreas Mikkelsen jest dziś o krok od parafowania umowy z M-Sportem lub Hyundaiem. Sam zainteresowany podsycił spekulacje, publikując wymowny wpis. Wygląda więc na to, iż Norweg zmieni pracodawcę!

Mikkelsen doskonale zna smak rywalizacji na szczycie rajdowego łańcucha pokarmowego. Norweg reprezentował bowiem barwy fabrycznej stajni Volkswagena w latach 2013-2016, zaliczył krótki epizod z ekipą Citroena, następnie związał się dwuletnią umową z drużyną Hyundaia. I choć Norweg potrafił meldować się na podium, pod koniec 2019 roku utracił swój fotel. Od tamtej pory Andreas bezskutecznie próbował odzyskać miejsce w „czubie”, wypełniając swój kalendarz startami w maszynerii Rally2. Dziś wydaje się, iż dwukrotny mistrz świata WRC2 i mistrz Europy 2021 może już otwierać szampana. Analizując jego wpisy w social media wydaje się, że ogłoszenie wielkiego kontraktu jest… kwestią czasu!


Powyższy wpis nie pozostawia złudzeń, iż dni Andreasa w zespole Toksportu są policzone. Patrząc na możliwe scenariusze oraz wolne miejsca w Rally1, Norweg może postarać się o angaż w M-Sporcie lub liczyć na powrót do Hyundaia. Stajnia Malcolma Wilsona nie podała jeszcze żadnych informacji odnośnie personaliów przyszłorocznego składu. Poinformowano tylko o chęci zatrudnienia młodych, rozwijających się jeszcze zawodników. Dziś wydaje się, iż najbardziej prawdopodobną opcją dla świeżo upieczonego mistrza WRC2 będzie ponowne przywdzianie granatowych kombinezonów Hyundaia i akceptacja roli… trzeciego kierowcy.

W sezonie 2024 pierwsze skrzypce w zespole Cyrila Abiteboula grać będą Thierry Neuville i Ott Tanak. Esapekka Lappi przedłużył umowę wyrażając zgodę tylko na częściowy program.

Złota passa Mikkelsena

W sezonie 2023 Andreas Mikkelsen pilotowany przez Torsteina Eriksena wykorzystał pulę siedmiu, regulaminowych startów w kategorii WRC2. Norweski lider Toksportu wygrał aż cztery rundy (Sardynia, Estonia, Grecja oraz Japonia), zdobywając swoje drugie złoto na arenie Mistrzostw Świata. Zawodnik wspierany przez Red Bulla zatriumfował także przed dwoma laty, kiedy do słodkiej wiktorii w WRC2 dołożył tytuł mistrza Starego Kontynentu.

Klasyfikację generalną Mistrzostw Świata znajdziecie na oficjalnej stronie czempionatu. Po więcej najgorętszych wieści z odcinków czempionatu WRC zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!