Andreas Mikkelsen wystartuje w Rajdzie Kataru. Dołączą do niego starzy koledzy

Andreas Mikkelsen
Andreas Mikkelsen

Andreas Mikkelsen wystąpi w nadchodzącym Rajdzie Kataru. Dołączą do niego koledzy z WRC, tacy jak Mads Ostberg czy Emil Lindholm.

Andreas Mikkelsen zamelduje się już w nadchodzący weekend podczas Rajdu Kataru. To pierwsza impreza w 2023 roku, w której wystąpi skandynawski kierowca. Wraz z nim na liście startowej pojawili się również dawni rywale z Rajdowych Mistrzostw Świata: Mads Ostberg oraz Emil Lindholm.

Przeczytaj koniecznie: Emil Lindholm pewny swego w WRC2

Wszyscy trzej kierowcy mają na swoim koncie mistrzowskie tytuły WRC. W nadchodzącej imprezie wystartują Skodą Fabią Rally2 evo, przygotowaną przez ekipę Sports Racing Technologies (SRT). Dla Ostberga będzie to kolejna próba startu w imprezie. W ubiegłym roku zadebiutował na katarskich odcinkach i szybko objął prowadzenie, ale nie dokończył rajdu z powodu awarii systemu chłodzenia po twardym lądowaniu.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Dla Mikkelsena i Lindholma tegoroczna impreza będzie debiutem. Start Mikkelsena jest wyjątkowym zaskoczeniem, ponieważ od momentu debiutu w nowej Skody Fabii RS Rally2 na Rajdzie Łużyc pod koniec zeszłego roku, zapowiadało się na powrót do samochodów Hyundaia w klasie Rally1. Jednak umowa Mikkelsena nie doszła do skutku, ponieważ na ostatniej prostej do koreańskiej rajdówki wsiadł Esapekka Lappi.

W klasie WRC2 wystartuje również Nasser Al.-Attiyah, który będzie zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, w swoim Volkswagenie Polo.

Organizatorzy imprezy są zadowoleni z aktualnej listy startowej. Podkreślają, że to trzeci rok z rzędu, kiedy udaje im się przyciągnąć czołowe nazwiska z WRC. W tegorocznej imprezie wystartuje aż 9 samochodów klasy Rally2, w tym pięciu kierowców z Kataru.

Zobacz: Mikkelsen: „Myślę, że nie mam szans na Rally1”

– Mamy na liście dwóch zwycięzców rajdów WRC, trzech ostatnich zwycięzców WRC2, naszego pięciokrotnego zwycięzcę Rajdu Dakar oraz czterech kierowców, którzy wcześniej wygrywali rundy MERC – podsumowuje Amro Al-Hamad, dyrektor wykonawczy Qatar Motor and Motorcycle Federation (QMMF).