ARC Endurance 2024 – kalendarz

202
ARC
fot. ARC Endurance - oficjalny profil Facebook

Organizator czeskiej serii ARC Endurance opublikował kalendarz na sezon 2024. Tym razem poza torem Brno i Most zawitamy również na słowacki Slovakia Ring. Przyszłoroczna kampania wystartuje w połowie kwietnia od 8h Le Brno (14.04).

W mediach społecznościowych długodystansowego pucharu ARC Endurance opublikowano oficjalny kalendarz rund na sezon 2024. Włodarze czeskiego czempionatu pozostali wierni sprawdzonej formule rywalizacji, wprowadzając tylko jedną, istotną nowość. Obok dobrze znanych obiektów w okolicach Brna i Mostu, do kalendarza dodano obiekt… Slovakia Ring!

Wygląda na to, iż przyszłoroczna stawka ARC Endurance nie ma powodów do narzekania. Na zawodników czeka bowiem aż… trzydzieści jeden godzin walki w czterech wyścigach. Najdłuższym maratonem będzie finałowa, październikowa runda na Torze Brno. Nie lada zaskoczeniem (w pozytywnym znaczeniu) jest czas zmagań na Słowacji. Osiem godzin to naprawdę solidny dystans, a możliwość walki na tak znanym obiekcie to dodatkowy atut.

Kalendarz ARC Endurance 2024:

– 8h Le Brno – 14.04.2024
– 8h Slovakia Ring – 11.06.2024
– 6h Le Most – 4.09.2024
– 9h Le Brno – 16.10.2024

Czeski maraton

Seria ARC Endurance stanowi przepustkę do świata wyścigów długodystansowych. Turniej skierowany jest zarówno do doświadczonych w boju wyjadaczy, jak i żółtodziobów, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki. Drużyny muszą posiadać podstawowe wyposażenie bezpieczeństwa, zaś w najmocniejszych klasach wymaga się już homologowanego, a także ognioodpornego rynsztunku. Naturalnie, wstęp mają wyłącznie maszyny przystosowane do sportu, wyposażone między innymi w profesjonalne, regulaminowe klatki bezpieczeństwa.

Zobacz też: Rally and Race Team na podium ARC 8h Brno!

Warto odnotować, iż w sezonie 2023 w czempionacie ARC Endurance wystartowała także nasza redakcyjna drużyna. BMW E36 318is w barwach Rally and Race „zaparkowało” na drugim miejscu w „generalce” łączonych dywizji 1. i 2. Norbert Łacheta, Maciej Potoczek, Piotr Tabor i Paweł Kępa przegrali zaledwie o punkt z ekipą MRG Dakar Team (Honda DCS).

Wszystkie informacje o czempionacie ARC Endurance znajdziecie na oficjalnej stronie serii. Po więcej wyścigowych emocji i relacji ze świata endurance zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!