piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaNA TOPIEArteon na drodze S7 spowodował wypadek. Jest wyrok

Arteon na drodze S7 spowodował wypadek. Jest wyrok

Arteon szalejący na drodze S7 doprowadził do groźnego wypadku. Kierowca po wielu miesiącach usłyszał wyrok w przed olsztyńskim sądem.

Arteon w niebieskim kolorze był przyczyną poważnego wypadku na drodze ekspresowej S7. Kierowca stanął przed sądem i twierdził, że to nie on siedział za kierownicą, ale w sprawie pomocne okazało się nagrania z drogi oraz zeznania świadków. Zebranie materiału dowodowego było czasochłonne i trudne.

W końcu Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał wyrok w sprawie zdarzenia, które miało miejsce latem ubiegłego roku na drodze ekspresowej S7 pomiędzy Ostródą a Olsztynkiem.

Przeczytaj koniecznie: Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty! Grozi mu 30 tys. zł kary

Arteon powoduje wypadek na S7

6 sierpnia 2022 roku na drodze ekspresowej S7 podróżował Sergiusz Rózicki wraz z rodziną, gdy nagle na drodze pojawił się niebieski Volkswagen Arteon. Kierowca srebrnego Seata gwałtownie zahamował, żeby uniknąć zderzenia, ale stracił panowanie nad samochodem. W samochodzie, który z impetem roztrzaskał się o bariery energochłonne oprócz kierowcy podróżowała jego żona oraz 4-letni syn. Bezpośrednio po zdarzeniu poszkodowany wysiadł z pojazdu i prosił innych uczestników ruchu, żeby gonili niebieskiego Volkswagena.

 

Gońcie go, błagam

 

– można było usłyszeć na nagraniu ze zdarzenia opublikowanym w sieci. To właśnie dzięki temu materiałowi i zeznaniom świadków udało się ustalić sprawcę zdarzenia. Policja ustaliła, że zachowanie kierowcy Arteona na drodze ekspresowej S7 miało być „zemstą” za zbyt wolną jazdę kierowcy Seata. Widać to ewidentnie na nagraniu z wideorejestratora. Sprawca rozpoczął hamowanie jeszcze zanim zjechał z lewego pasa na prawy.

Zobacz: Kierowca Volkswagena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Kierowca Arteona zatrzymał się w pewnej odległości, a później odjechał, mając wiedzę, co się stało. Dlatego funkcjonariusze policji wnioskowali o uznanie kierowcy Volkswagena za winnego oraz ustalenie grzywny w wysokości 15 tys. zł oraz trzyletniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Arteon na drodze S7. Jaki wyrok dla kierowcy?

Obwiniony twierdził, że nie prowadził pojazdu. Samochód należał do firmy leasingowej, ale Jarosław W. był wskazany jako użytkownik pojazdu. Oprócz tego jego telefon logował się okolicy miejsca kolizji, w czasie, gdy doszło do zdarzenia. Dowodem były także nagrania z monitoringu od GDDKiA.

Jarosław W. został uznany za winnego i musi zapłacić 15 tys. złotych grzywny. Sąd ukarał go również zakazem prowadzenia pojazdów na okres roku i dwóch miesięcy. Kierowca będzie musiał od nowa zdawać prawo jazdy. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here