środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościArtur Lempert dominuje w pierwszym wyścigu 318is Cup PL

Artur Lempert dominuje w pierwszym wyścigu 318is Cup PL

Wicemistrz Game Expert 318is Cup PL Artur Lempert odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2022. Pokonał on w sobotnim wyścigu lipcowej rundy na Torze Poznań aktualnego mistrza i lidera klasyfikacji generalnej Karola Wykę.

Wyka objął prowadzenie już na pierwszym okrążeniu, wyprzedzając ruszającego z pole position Piotra Imbierowicza. Ten odzyskał jednak lokatę na czwartym kółku, kiedy to lidera klasyfikacji generalnej wyprzedzili również Marcin Lempert i Artur Lempert – ten ostatni wyszedł na czoło wyścigu.

Bracia Lempertowie narzucili od tego momentu bardzo mocne tempo na mokrym torze i na kolejnym okrążeniu odjechali na cztery sekundy od reszty stawki, której znowu przewodził Wyka, po wyprzedzeniu Imbierowicza.

Na siódmym okrążeniu Marcin Lempert przestrzelił hamowanie do zakrętu Kukurydza i uderzył w lidera wyścigu. Sam jednak stracił na tym ponad 15 sekund i spadł na dziewiątą pozycję. Artur Lempert niewzruszony pozostawał na czele, a nawet powiększył swoją przewagę do 5,5 sekundy. Trzecią lokatę objął w międzyczasie Całek, wyprzedzając Imbierowicza.

Pierwsza trójka w takiej kolejności dojechała już do mety. Lempert odniósł zwycięstwo różnicą 3,772 sekundy, pokonując Wykę i Całka. Tuż za podium uplasował się Andrzej Skrzek, który wyprzedził Imbierowicza. Karol Mirowski był szósty, przed Marceliną Czepiel i Rafałem Kazaną. Marcin Lempert dojechał ostatecznie na metę dziesiąty, pokonując Marcina Wydrę, Szymona Nowaka i Annę Bigos.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE