Artur Lempert liderem po inauguracji 318is Cup PL

Fot. Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Artur Lempert rozpoczął walkę o swój pierwszy tytuł mistrza 318is Cup PL od wygrania pierwszej rundy sezonu 2024 na Torze Poznań. Młodszy brat aktualnego mistrza triumfował w dwóch z trzech wyścigów.

Puchar 318is Cup PL zaadoptował nowy format weekendu wyścigowego WSMP, składający się z trzech wyścigów. Pole position do pierwszego z nich wywalczył Piotr Imbierowicz, pokonując Annę Bigos i Andrzeja Skrzeka. Artur był lepszym z braci Lempertów, na czwartej pozycji.

Podczas pierwszego sobotniego wyścigu wicemistrz z poprzedniego sezonu potrzebował zaledwie jednego okrążenia, aby wyjść na czoło stawki, gdzie pozostał już do samego końca. W podobny sposób do przodu przebijał się Michał Całek, który po starcie z szóstego pola szybko zyskał trzy pozycje, a na szóstym okrążeniu wyprzedził Imbierowicza w walce o drugą lokatę. Pierwszą trójkę na mecie dzieliła niecała sekunda. Anna Bigos ukończyła wyścig na czwartej pozycji, przed Szymonem Nowakiem. Wyścig nie potoczył się po myśli aktualnego mistrza Marcina Lemperta, który spędził jego większość na piątej pozycji, lecz w samej końcówce spadł na 12. miejsce.

W drugim wyścigu z pole position wystartował Marcin Wydra. Szybko stracił jednak prowadzenie, a odebrał mu je Karol Mirowski. Utrzymał się na pierwszej pozycji do samej mety, finiszując niecałą sekundę przed Andrzejem Skrzekiem. Na podium stanął też Michał Całek, z kolei Artur Lempert był piąty, przed Wydrą oraz Marcinem Lempertem.

Ostatni, 15-minutowy wyścig weekendu rozpoczął się z opóźnieniem z powodu ulewnego deszczu, który spadł akurat, gdy zawodnicy mieli przystępować do rywalizacji. Finał weekendu urozmaiciła zatem mokra nawierzchnia, na której najlepiej poradził sobie Artur Lempert, który po starcie z drugiego pola wyprzedził Michała Całka i obronił przed nim pozycję. W sekundzie straty do zwycięzcy finiszował również Piotr Imbierowicz, a Marcin Lempert był tym razem czwarty.

Po zsumowaniu wyników weekendu na prowadzeniu jest Artur Lempert, który zdobył 205 punktów, o trzy więcej od Całka. Imbierowicz opuścił Tor Poznań na trzeciej pozycji, plasując się przed Karolem Mirowskim i Andrzejem Skrzekiem. Marcin Lempert zajmuje póki co szóste miejsce.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.