wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościArtur Lempert wygrywa emocjonujący drugi wyścig 318is Cup PL

Artur Lempert wygrywa emocjonujący drugi wyścig 318is Cup PL

Wicemistrz kraju Artur Lempert pokonał aktualnego mistrza Karola Wykę w drugim wyścigu pierwszego weekendu sezonu 2022 Game Expert 318is Cup PL na Torze Poznań.

Z pole position wystartował Szymon Nowak, który utrzymał prowadzenie na pierwszym okrążeniu przed Marcinem Lempertem i Andrzejem Skrzekiem. Karol Mirowski był czwarty, a Rafał Kazana i Artur Lempert awansowali o jedną pozycję, wyprzedzając Michała Całka.

Status quo nie utrzymał się jednak długo, bo pierwsza trójka zrównała się na prostej startowej, rozpoczynając trzecie okrążenie. Zwycięsko z tej potyczki wyszedł Skrzek, a Nowak utrzymał się przed Lempertem.

Korzystając na walce z przodu, do pierwszej trójki dojechał Artur Lempert, który na czwartym kółku wyprzedził swojego brata, a dwa okrążenia później obaj objechali Nowaka, awansując na drugie i trzecie miejsce. Do przodu przesuwał się także zwycięzca sobotniego wyścigu Karol Wyka, przesuwając się na piąte miejsce.

Na kolejnym kółku Artur Lempert objął prowadzenie, wyprzedzając Nowaka. Marcin Lempert podążył śladami nowego lidera okrążenie później, z kolei Wyka awansował o kolejną lokatę, na czwarte miejsce.

Lider klasyfikacji generalnej nie zwalniał tempa i na osiem minut przed końcem wyprzedził Marcina Lemperta w walce o drugą lokatę. Taka kolejność została zamrożona w momencie wyjazdu samochodu bezpieczeństwa na pięć minut przed końcem.

Rywalizacja została jednak wznowiona na jedno ostatnie okrążenie. Artur Lempert musiał odpierać ataki Wyki, co udało mu się i pokonał aktualnego mistrza serii na mecie różnicą 0,342 sekundy. Marcin Lempert finiszował trzeci.

Świetny wyścig zaliczyła Anna Bigos, który po starcie z 11. pola przebiła się na czwartą pozycję na mecie, finiszując przed Bartoszem Koziełem, Marcinem Wydrą i Piotrem Imbierowiczem. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Andrzej Skrzek, Karol Mirowski i Bartosz Zachciał.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

Super Sprint Brzostek 2022 – [wideo]

Super Sprint Brzostek
Super Sprint o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek 2022 odbył się 3 lipca i przyniósł bardzo emocjonującą rywalizację, czego...

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau....

Finał rodem z Sardynii! – 3. runda Motul Gravel Cup 2022

Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca...

NAJPOCZYTNIEJSZE