piątek, 25 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Rajdy RO | SKJS Artur Równiatka i Wojciech Habuda wygrywają Rajd Festiwalowy

Artur Równiatka i Wojciech Habuda wygrywają Rajd Festiwalowy

Artur Równiatka i Wojciech Habuda zostali zwycięzcami 52. Rajdu Festiwalowego! W inauguracyjnej imprezie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska duet Równiatka Motorsport był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie 7 odcinków specjalnych!

Załoga Mitsubishi Lancera postawiła twarde warunki pozostałym ekipom już na pierwszym oesie, rozgrywanych w sobotni wieczór „Debiutach”. Na odcinku o długości 2130 metrów, duet Równiatka/Habuda pokonał drugą najszybszą załogę o 4 sekundy, co było bardzo dobrą zaliczką przed trzema niedzielnymi przejazdami oesów „Superjedynki” i „Premiery”.

„Rajd potraktowaliśmy treningowo przed Tarmac Masters. Testowaliśmy różne mieszanki opon, a także próbowaliśmy znaleźć optymalne ustawienia zawieszenia. Świetny rajd! Wszystko działało, jak należy. Od prologu dyktowaliśmy tempo zarówno w klasie, jak i w generalce. Odcinki są bardzo przyjemne, dużo „piątkowych” i „szóstkowych” zakrętów – raz pod górę, raz mocne spadanie.” – podsumował Artur Równiatka.

Bardzo dobrą informacją dla Artura i Wojtka było to, że ich Mitsubishi Lancer EVO X przez cały czas spisywał się doskonale. To dało załodze dużą pewność siebie, co przełożyło się na bezbłędne pokonywanie kolejnych kilometrów, jak również na uniknięcie jakiejkolwiek, nawet najmniejszej przygody czy ratowania. Załoga Równiatka Motorsport na niedzielnych oesach potwierdziła swoją wyśmienitą dyspozycję, triumfując na wszystkich trzech przejazdach zarówno odcinka „Superjedynki”, jak i „Premiery”.

„Szósty i siódmy odcinek specjalny chciałem pojechać spokojnie, tak żeby utrzymać prowadzenie… ale nie potrafię tak jechać. Po prostu tak się nie da! Więc zamiast tego dałem z siebie wszystko. Jesteśmy mega zadowoleni z osiągniętego wyniku i jest to fajny prognostyk przed „Tarmakiem”.” – powiedział Artur na mecie.

Artur Równiatka i Wojciech Habuda w końcowym rozrachunku triumfowali w 52. Rajdzie Festiwalowym z przewagą 35 sekund i średnią prędkością na poziomie 113 km/h. Tegoroczny Rajd Festiwalowy na długo pozostanie w pamięci Artura, gdyż jest to jego pierwsze zwycięstwo na poziomie Rajdu Okręgowego! Dla załogi Równiatka Motorsport był to więc jak najbardziej udany start treningowy przed 3. Rundą MARTEN Tarmac Masters – 3. Ecumaster Rally, która odbędzie się już w dniach 26-27 czerwca w powiecie jaworskim.

Wyniki końcowe 52. Rajdu Festiwalowego:

  1. Artur Równiatka/Wojciech Habuda (Mitsubishi Lancer) – 12:33,0
  2. Przemysław Gajowczyk/Przemysław Baryła (Mitsubishi Lancer) – 13:08,2
  3. Rafał Piotrowski/Adrian Mroszczyk (Renault Clio Sport) – 13:13,9
  4. Adam Wrocławski/Jacek Spentany (Peugeot 208 R2) – 13:15,2
  5. Tomasz Zieliński/Janusz Wołek (Subaru Impreza WRX STi) – 13:19,4
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Oliver Solberg odpada z gry w Kenii!

Syn rajdowego mistrza świata na własnej skórze przekonał się o trudach Rajdu Safari. Młody Szwed kończy rywalizację...

Rajd Safari – Kedong zbiera swoje żniwo!

Już o poranku przekonaliśmy się, że nawet spiłowane zęby Rajdu Safari potrafią dotkliwie zranić. Po trzecim odcinku...

Alfa Romeo zmienia barwy na Styrię

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował malowanie, w którym bolidy C41 ruszą do wyścigu na Red Bull...

Czołówka GSMP powalczy o punkty na Czarnej Górze

54 zawodników zgłosiło się do tegorocznej edycji wyścigu Stronie Śląskie – Czarna Góra, będącego 5 i 6...

77 Rajd Polski 2021 – Klip

Zapraszamy na klimatyczny klip z mazurskich szutrów 77 Rajdu Polski.

NAJPOCZYTNIEJSZE

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Walimska Zimówka otworzy sezon na Dolnym Śląsku

Już 24 stycznia Darvit Walimska Zimówka rozpocznie kolejną odsłonę cyklu MSP Rally Trophy na Dolnym Śląsku. Na starcie pojawi się 64 załóg, w tym...

Bartłomiej Fizia przesiada się do mocniejszego auta

Bartłomiej Fizia w sezonie 2021 wsiądzie do przednionapędowego Forda Fiesty ze stajni RallyLab. Kierowca Metkom Rally Team po kilkunastu latach spędzonych za kierownicą Hondy Civic...