niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRSMP | HRSMPArtur Równiatka z wyśmienitym debiutem w ProfiAuto RSMP!

Artur Równiatka z wyśmienitym debiutem w ProfiAuto RSMP!

Drugie miejsce w klasie Open 4WD oraz pierwszy wygrany odcinek specjalny w karierze w RSMP – to bilans zespołu Równiatka Motorsport po 30. MARMA Rajdzie Rzeszowskim – czwartej rundzie sezonu ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski!

Warto zwrócić uwagę na fakt, że był to debiut Artura Równiatki w imprezie tej rangi, a dla jego pilota, Wojciecha Habudy, to drugi start w krajowym czempionacie. W piątek byliśmy świadkami najtrudniejszych warunków od lat – obfite opady deszczu oraz bardzo dużo błota na trasie to szalenie ryzykowne połączenie. W utrzymaniu wysokiego tempa na piątkowych odcinkach nie pomagała również awaria nagrzewnicy – usterka mocno ograniczająca widoczność. Na szczęście w sobotę sytuacja zmieniła się diametralnie, dzięki czemu kierowcy byli w stanie znacząco podkręcić tempo.

„Emocje powoli schodzą, ale jest naprawdę super! Dotarliśmy do mety, wygraliśmy swój pierwszy odcinek specjalny w RSMP – czego chcieć więcej, marzenia się spełniają! Chyba przejechałem w tym rajdzie więcej kilometrów niż przez całą swoją karierę. W tak trudnych warunkach nie mieliśmy żadnych przygód oesowych, więc jesteśmy z siebie dumni! Samochód też się spisał, jestem bardzo zadowolony z chłopaków w serwisie i z tego, jak przygotowali auto do jazdy. No i oczywiście także mój pilot zasługuje na słowa uznania!” – mówił na mecie rajdu zadowolony Artur.

Załoga Mitsubishi Lancera Evo X pokonała w ten weekend ponad 150 kilometrów oesowych, podzielonych na 11 odcinków specjalnych. Najdłuższy z nich (OS Zagorzyce) miał 20,25 kilometra. Artur Równiatka na mecie rajdu przyznał, że przed rozpoczęciem rywalizacji czuł respekt przed tą próbą sportową, ale z każdym kolejnym przejazdem czuł się coraz pewniej. Efekty rosnącej pewności Artura za kierownicą zobaczyliśmy na dziesiątym oesie, na którym duet Równiatka Motorsport okazał się zdecydowanie najszybszy w klasie – pokonując drugą załogę o 14,7 sekundy!

Na mecie 30. MARMA Rajdu Rzeszowskiego bardzo zadowolony był również Wojciech Habuda. Pilot Artura Równiatki podkreślał, że w trudnych warunkach, jakie panowały na oesach w piątek, bardzo ważne było zachęcanie zawodnika debiutującego w RSMP do odpowiednio agresywnej jazdy. Zwrócił on również uwagę na zwiększony nakład pracy w porównaniu do startów w RO.

„Możemy sobie pozwolić w końcu na uśmiech – jest wymarzona meta na Rajdzie Rzeszowskim! Artur drugiego dnia na suchej nawierzchni mocno przyspieszył i staraliśmy się jeszcze zbliżyć do pierwszego miejsca. Nie udało się, ale jesteśmy z siebie zadowoleni, bo w takich warunkach meta jest jak zwycięstwo. Jako pilot mam tutaj dużo więcej pracy – w RO od początku sezonu mam jeden zeszyt z notatkami, a na Rajdzie Rzeszowskim zapisałem już prawie cały!” – podsumował z uśmiechem Wojciech Habuda.

Załoga Równiatka Motorsport po 30. MARMA Rajdzie Rzeszowskim patrzy już ambitnie w przyszłość. Udany debiut w ProfiAuto RSMP zwiększył apetyty Artura i Wojtka, ale duet nie rezygnuje także z walki o końcowy wynik w MARTEN Tarmac Masters.

„W tym sezonie na pewno powalczymy do samego końca w MARTEN Tarmac Masters. Mamy tam do przejechania jeszcze dwie eliminacje i liczymy się w punktacji. Chcemy też kontynuować przygodę w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Wybieramy się na Rajd Śląska – startowaliśmy tam rok temu w RO, teraz pojedziemy w RSMP i będziemy łapać punkty i doświadczenie. Biorąc pod uwagę, że Rajd Rzeszowski jest podwójnie punktowany, to może na koniec sezonu uda się nawet być na dobrym miejscu w klasyfikacji.” – zakończył Artur Równiatka.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP Moto Orkiestra Walim 2023 [wideo]

Moto Orkiestra Walim 2023
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dziś motoryzacyjnie w wielu regionach Polski. Pokazywaliśmy Wam zdjęcia ze Zgierza, teraz...

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here