W minioną sobotę na Autodromie Słomczyn ruszyła pierwsza runda Asfaltowego Pucharu Toru Słomczyn. Ponownie w tym roku imprezy odbywać się będą pod szyldem firmy EXIDE. Na starcie ponad 60 aut. Całkiem sporo biorąc pod uwagę, że to początek ferii dla województwa Mazowieckiego.

Warunki nastraszyły uczestników. Poranne przymrozki na szczęście szybko odpuściły. Trasa była mokra, a śnieg zalegał już tylko na poboczach. Trasa wykorzystywała maksymalne możliwości toru i okolicy. Wykorzystano nawet drogę dojazdową na obiekt.

Sobotnią rywalizację zdominował Paweł Budzik startujący w Mitsubishi Lancer. Kroku dotrzymywał mu Michał Godusławki w kolejnym Mitsubishi, ale od drugiego przejazdu Paweł już mocno odskakiwał rywalom. Rywale kręcili dobre czasy ale kary za potrącony słupek przy tak małej różnicy w czasach przejazdów powodowały straty nie do odrobienia. Szybka i czysta jazda Pawła Budzika pozwoliła mu na pewne zwycięstwo w 1 rundzie. Drugie miejsce wywalczył Michał Godusławki. Trzeci w generalce był Jerzy Pyzel startujący w Toyocie GR Yaris.

W klasie 1 tryumfował Michał Zach w Fiacie Seicento. W drugiej klasie tryumfował Mateusz Grygoruk w seryjnym Oplu Astra awansując na finałowym przejeździe z drugiej pozycji. Bartosz Mostek w Hondzie Civic zgarnął klasę 3. Kolejna Honda była najszybsza w klasie 4 kierowana przez załogą Wiktor i Karolina Glinka. Szymon Sieńko zdominował klasę 5 wygrywając z 29 sekundową przewagą.

Trudne warunki były wyzwaniem dla uczestników. Nie brakowało potrąceń słupków i szykan za co sypały się kary. Trzeba było znaleźć złoty środek pomiędzy dużą prędkością, a szansą zmieszczenia się w wyznaczonych sekcjach. Kolejna szansa na udział w Pucharze Toru Słomczyn już 18 marca.