czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościAston Martin F1 ma nowego szefa

Aston Martin F1 ma nowego szefa

Nowym szefem brytyjskiej stajni Aston Martin Cognizant Formula One Team został Mike Krack, były szef BMW Motorsports.

Mike Krack został szefem zespołu zastępując Otmara Szafnauera, który rozstał się z Astonem Martinem na początku roku. Krack od 2014 roku kieruje globalną działalnością BMW w dziedzinie sportów motorowych. Był odpowiedzialny za programy niemieckiego producenta Formuły E, GT i IMSA, a także nadzorował ich ekspansję w nowej kategorii LMDh . Wcześniej Krack spędził półtora roku z Porsche jako szef inżynierii toru przy ich projekcie LMP1, współpracując z obecnym szefem zespołu McLaren, Andreasem Seidlem.

fot. formula1.com

Niemiec pracował w Formule 1 w latach 2001-2009 jako inżynier Saubera. Jego bezpośrednim przełożonym będzie właściciel stajni Lawrence Stroll, a jednym z  najbliższych współpracowników będzie Martin Whitmarsh, który kieruje działem  Performance Technologies.

„Czuję dreszczyk emocji i to zaszczyt zostać mianowanym na stanowisko szefa zespołu Aston Martin” – powiedział Krack.

„Jestem bardzo wdzięczny Lawrence’owi Strollowi i Martinowi Whitmarshowi za danie mi tak fantastycznej możliwości”

„Aston Martin jest jedną z największych marek motoryzacyjnych na świecie. Poproszono mnie o odegranie wiodącej roli w zapewnieniu sukcesu na torze Formuły 1, na który zasługuje tak znakomita marka. Jest to wyzwanie, które zamierzam podjąć z energią i entuzjazmem.”

Przeczytaj także: Jeremy Clarkson tłumaczy niechęć kibiców do Hamiltona

Prezes Astona Martina, Lawrence Stroll tak skomentował zatrudnienie nowego szefa swojego zespołu:

„Zwycięstwo w Formule 1 polega na połączeniu wysiłku wszystkich głównych graczy – kierowców, inżynierów, mechaników, oraz wszystkich innych – a Mike jest do tego idealnie przygotowany.”

„Niedługo rozpoczniemy drugi rok naszego pięcioletniego planu, którego celem jest wygranie mistrzostw świata Formuły 1” – dodał Stroll.

Aston Martin jako pierwszy zespół ogłosił datę premiery swojego zupełnie nowego samochodu na sezon 2022 w tym samym dniu, w którym potwierdzono nominację Kracka. AMR22 zostanie zaprezentowany w siedzibie Gaydon w Wielkiej Brytanii 10 lutego przez kierowców Sebastiana Vettela i Lance’a Strolla.

 

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3 i 4 runda WSMP Poznań [wideo]

Filmowe podsumowanie wyścigowego weekendu na torze Poznań z 3 i 4 rundą Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz...

Bolidy F1 już w lipcu w Polsce

Do niedawna, aby spełnić marzenie o poprowadzeniu bolidu F1 było trzeba wybrać się na tor do Szwecji...

Igor Waliłko rusza do walki w wyjątkowym miejscu

Igor Waliłko wystartuje w najbliższy weekend w czwartej i przedostatniej rundzie serii Fanatec GT World Challenge Europe...

Kobieca załoga Overlimit liderem wśród Polaków na Rallye Breslau

Patrycja Brochocka i Karolina Zysnarska z zespołu Overlimit, jadące CanAmem Maverick, są jedyną w 100% kobiecą załogą...

Udany weekend wyścigowy zespołu MMM Racing

Drużyna MMM Racing ma za sobą rewelacyjny weekend na Torze Poznań. Mieszko Matuszyk wygrał dwa wyścigi i...

NAJPOCZYTNIEJSZE