Otmar Szafnauer nie jest już szefem zespołu Aston Martin Formula One Team. Do czasu znalezienia następcy zarządzany on będzie przez kierownictwo.

Amerykanin dołączył do ekipy z Silverstone w 2009 roku, kiedy nazywała się jeszcze Force India. Pełnił rolę szefa zespołu przez 12 lat. Odegrał jedną z kluczowych ról, gdy w 2018 roku, jeszcze przed przejęciem przez Lawrence’a Strolla, zespół miał duże problemy finansowe. Pogłoski o tym, że ma odejść krążyły po paddocku już od dawna, ale dopiero dziś się potwierdziły.

bolid Aston Martin Cognizant F1 Team / fot. formula1.com

Zobacz też: Kalendarz Formuły 1 na 2022 rok

„Serdecznie dziękujemy za usługi świadczone zespołowi na przestrzeni ostatnich 12 lat i życzymy powodzenia na przyszłość, gdyż bez wątpienia podejmie nowe wyzwania. Na szczęście jesteśmy prowadzeni i zarządzani przez silną grupę osób i możemy poświęcić trochę czasu na zbadanie opcji przed ogłoszeniem nowej struktury zespołu. Zespół skupia się obecnie na przygotowaniu jak najbardziej konkurencyjnego samochodu na początek sezonu 2022.” – czytamy w oświadczeniu zespołu Aston Martin Formula One Team

Przeczytaj także: Jeremy Clarkson tłumaczy niechęć kibiców do Hamiltona