Atlas Ward Motorsport rusza na podbój Red Bull Ringu

Atlas
fot. Atlas Ward Motorsport

Mariusz Górecki, Wojciech Karwan i Arkadiusz Grycz meldują się w Austrii! Ekipa Atlas Ward Motorsport kontynuuje starty w Porsche Sports Cup Deutschland. Po inauguracyjnej walce na Hockenheimring oraz pierwszych sukcesach na włoskim Misano Polacy zmierzą się z kultowym Red Bull Ringiem. Kierowcy wrocławskiego zespołu staną na starcie wyścigów sprinterskich i finałowego, długiego dystansu.

fot. Atlas Ward Motorsport

Debiut w Sprint Challenge

Wyścigowy trójząb drużyny Atlas Ward Motorsport otwiera Mariusz Górecki, wicemistrz serii Porsche Sprint GT z zeszłego sezonu. Po finałowym zwycięstwie na Hockenheimring Górecki zmienił maszynę, przesiadając się do monstrualnego Porsche 911 GT3 Cup. Kampania 2023 będzie zatem okresem nauki i dostosowywania się do nowej konstrukcji z Zuffenhausen. W debiucie w „królewskiej” grupie Sprint Challenge Mariusz zajął siódmą i piątą lokatę, zaś na włoskim Misano Circuit finiszował na szóstej oraz siódmej pozycji. Po czterech startach jego Porsche #69 piastuje szóste miejsce w klasie 2d. Tabeli przewodzi Niemiec, Philipp Gresek.

Górecki startuje też w długodystansowym cyklu Endurance Challenge. Majowy maraton był tylko okazją do treningu i zebrania kluczowych informacji o pojeździe… W słonecznej Italii Mariusz stanął jednak na podium, zgarniając „srebro” w duecie z Tomaszem Magdziarzem.

fot. Atlas Ward Motorsport

Nowy narybek w Sprint GT

Wojciech Karwan pozostał przy Caymanie GT4 Clubsport, kontynuując batalię w Sprint GT. Na Hockenheim kierowca z numerem #87 przecinał linię mety na piątej i ósmej pozycji, w ojczyźnie pizzy i makaronu zdobywał punkty za siódme i dziewiąte miejsce. Przed startem w Austrii Karwan zajmuje piątą lokatę w „generalce”, mając iluzoryczną stratę do podium.

W tym sezonie biało-czerwona reprezentacja Atlas Ward ma aż trzech reprezentantów. Do Mariusza i Wojciecha dołączył Arkadiusz Grycz, który przejął stery drugiego Caymana GT4. Niestety, jak na razie Arek ma zmienne szczęście… Udało mu się zanotować dwie, siódme pozycje, lecz nie ukończył inauguracyjnego sprintu na Hockenheimring po uderzeniu przez rywala (uszkodzona chłodnica), a walka na Misano rozpoczęła się od uszkodzonego koła… Na osłodę, stanął na drugim stopniu podium w wyścigu długodystansowym we Włoszech.

Wszystkie informacje o startach drużyny Atlas Ward Motorsport znajdziecie oczywiście na facebookowym profilu zespołu. Zachęcamy Was gorąco do polubienia profilu, dzięki czemu będziecie na bieżąco ze wszystkimi, motorsportowymi przygodami Arka, Wojtka i Mariusza!

Atlas
fot. Atlas Ward Motorsport

Alpejska przygoda

Na deszczowym Red Bull Ringu zakończyły się właśnie piątkowe sesje treningowe. Ostatnie przejazdy najmocniejszych konstrukcji GT3 padły łupem Polaka, Karola Kręta. Drugą lokatę zajął Felix Neuhofer (+0,045), trzecia pozycja przypadła Mariuszowi Góreckiemu (+0,343). Sobotni poranek rozpocznie się od skromnych, półgodzinnych ćwiczeń. Następnie rozegrane zostaną kwalifikacje Sprint GT (10:35) i Sprint Challenge (11:10). Pierwsze wyścigi odbędą się odpowiednio o 14:50 i 16:20. Niedzielny etap otworzy „czasówka” do długiego dystansu (8:30). Finałowe sprinty GT i Challenge zaplanowano na 10:20 i 11:15. Wisienką na torcie będzie endurance (14:55), który zwieńczy trzecią odsłonę Porsche Sports Cup Deutschland.

Wyniki wszystkich sesji Porsche Sports Cup Deutschland 2023 znajdziecie na stronie cyklu. Po więcej wiadomości ze świata wyścigów kategorii GT zapraszamy na www.rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!