Atlas Ward Motorsport w walce o punkty na Oschersleben

fot. Atlas Ward Motorsport

Sezon Porsche Sports Cup Deutschland 2023 wchodzi w decydującą fazę. Przed nami czwarta runda na torze Oschersleben, która rozpocznie finałowy, niemiecki tryptyk. W okolicy Magdeburga melduje się ekipa Atlas Wars Motorsport. Polacy powalczą o cenne punkty, skupiając się na walce w Sprint GT i Sprint Challenge.

fot. Atlas Ward Motorsport

Atlas Ward powalczy z apetytem na podium

Listę startową wrocławskiego zespołu otwiera zeszłoroczny wicemistrz serii Porsche Sprint GT, Mariusz Górecki. Na początku roku Mariusz przesiadł się do najnowszego modelu 911 GT3 Cup, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z „królewską” klasą Sprint Challenge. W sezonie 2023 Górecki skupia się przede wszystkim na zbieraniu doświadczenia i nauce nowej maszyny. Mimo tego lider Atlas Ward Motorsport szybko nawiązał walkę z czołówką, udało mu się także wywalczyć pierwsze podium. W duecie z Tomaszem Magdziarzem zajął znakomite, drugie miejsce w wyścigu długodystansowym na włoskim Misano World Circuit.

Trójząb Atlasu uzupełniają kierowcy Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport – Wojtek Karwan oraz Arkadiusz Grycz. Karwan startuje w tym roku jedynie w wyścigach sprinterskich, jak do tej pory udało mu się przeciąć linię mety wszystkich, rozegranych do tej pory biegów. Debiutujący w cyklu Porsche Sports Cup Deutschland Grycz zdołał już zabłysnąć w długim dystansie. W duecie z Kamilem Franczakiem stanął na podium we Włoszech oraz Austrii.

Wszystkie informacje o startach drużyny Atlas Ward Motorsport znajdziecie oczywiście na facebookowym profilu zespołu. Zachęcamy Was gorąco do polubienia profilu, dzięki czemu będziecie na bieżąco ze wszystkimi, motorsportowymi przygodami Arka, Wojtka i Mariusza!

Atlas
fot. Atlas Ward Motorsport

W sprincie i długim dystansie

Rywalizację w okolicach Magdeburga poprzedziły piątkowe sesje treningowe. Krótką sesję rozgrzewkową zaplanowano również na sobotni poranek. Następnie stawka czempionatu powalczy o jak najlepszy czas w kwalifikacjach (10:20 Sprint GT, 10:55 Sprint Challenge). Premierowe, półgodzinne sprinty wystartują odpowiednio o 14:20 oraz 15:50. Niedzielny etap rozpocznie się od „czasówki” do stuminutowego wyścigu endurance. Finałowy wyścig Sprint Challenge odbędzie się o 11:30, o 12:35 do walki ruszą zawodnicy grupy Sprint GT. Długi dystans wieńczący czwartą rundę Porsche Sports Cup Deutschland ruszy około 15:15.

Wyniki wszystkich sesji Porsche Sports Cup Deutschland 2023 znajdziecie na stronie cyklu. Po więcej wiadomości ze świata wyścigów kategorii GT zapraszamy na www.rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!